• انتشار: 17 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17615
پرینت
امارات متحده:

حادثه قندهار هرگز در اراده ما بر همکاری با افغانستان خللی وارد نخواهد کرد

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی می گوید که افغانستان همیشه یک کشور برادر و دوست نزدیک امارات متحده عربی بوده و حادثه قندهار هرگز در اراده ما برای همکاری با مردم افغانستان خللی وارد نخواهد کرد.

شیخ عبدالله بن زاید در محفلی فاتحه ای که با حضور صلاح الدین ربانی در ابوظبی برگزار شده بود، گفت که همکاری های امارات متحده عربی با دولت و مردم افغانستان، مثل گذشته، همچنان ادامه خواهد یافت.

گفتنی است که صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور که در رأس یک هیئت رسمی دولتی برای ابراز مراتب همدردی به مناسبت کشته شدن پنج دیپلومات امارات متحده عربی در کندهار، به ابوظبی سفر کرده است، پس از چاشت امروز با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه با اتحاف دعا به روح دیپلومات های امارات متحده عربی، پیام تسلیت رهبری دولت و مردم افغانستان را به خاطر شهادت آنان، به وزیر امور خارجه آن کشور بیان داشته و افزود که دولت و مردم افغانستان سال ها است قربانی تروریزم و افراطگرایی خشونت آمیز اند، درد و اندوه ملت امارات متحده عربی را درک می کنند.

وزیر امور خارجه تأکید کرد که شهادت پنج دیپلومات امارات متحده عربی در کنار دو عضو شورای ملی، دو دیپلومات و شماری از مقامات محلی افغانستان در حادثه تروریستی کندهار، نشان می دهد که تروریزم و افراطگرایی خشونت آمیز، دشمن مشترک مردم افغانستان و امارات متحده عربی است و این عمل تروریستی، عزم  و اراده مشترک هر دو کشور را برای همکاری در مبارزه با این پدیده شوم، بیشتر از پیش مستحکم خواهد ساخت.

وزیر امور خارجه کشور همچنان تأکید کرد که دولت افغانستان اراده جدی برای شناسایی و مورد پیگرد قراردادن عاملان اصلی این جنایت داشته و در مراحل مختلف تحقیق این حادثه، امارات متحده عربی را در جریان خواهد گذاشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.