• انتشار: 22 دسامبر 2020
  • ساعت: 11:24
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 52301
پرینت

جو بایدن واکسین ضد کرونا را تزریق کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب امریکا، در برابر رسانه‌ها به خاطر جلب اعتماد مردم به ایمنی بودن واکسین کرونا، واکسین شد.

جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب امریکا، در برابر رسانه‌ها به خاطر جلب اعتماد مردم به ایمنی بودن واکسین کرونا، واکسین شد.

بایدن روز دوشنبه (۱ جدی/ ۲۱ دسامبر) در محل اقامتش در ایالت دلاور، نخستین دوز واکسین کرونای شرکت تولیدی فایزر را دریافت کرد.

جو بایدن، پس از دریافت واکسین کرونا گفت: «من این کار را به خاطر این انجام دادم که نشان بدهم، مردم باید آماده شوند تا هر زمانی که نوبت به آن‌ها رسید، واکسین بزنند، هیچ جای نگرانی نیست.»

جو بایدن، از دولت دونالد ترامپ به خاطر مدیریت برنامه‌های تولید واکسین تشکری کرد و آن را شایسته‌ی تقدیر دانست.

پیش از این، بیل کلینتون، بارک اُباما و جورج بوش، رییس‌های جمهور پیشین امریکا، گفته بودند که واکسین کرونا را در مقابل دوربین‌ها دریافت خواهند کرد.

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا و نانسی پلوسی، رییس‌ مجلس نمایندگان در برابر دوربین‌ها واکسین کرونا را دریافت کرده بودند.

روند تطبیق واکسین کرونای شرکت تولیدی فایزر و به تازگی مدرنا، هفته‌ی پیش آغاز شده بود. مقام‌های صحی امریکا می‌گویند که تا هنوز بیش از ۹ میلیون دوز واکسین کرونا توزیع شده و گمان می‌رود دست‌کم نیم میلیون امریکایی نخستین واکسین کرونا را دریافت کرده باشند.

جو بایدن، تا ۳۰ روز دیگر (۲۰ جنوری) رسما ریاست‌جمهوری اش را آغاز می‌کند. او پیش از این گفته بود، در ۱۰۰ روز نخست ریاست‌جمهوری ۱۰۰ میلیون دوز واکسین کرونا را در کشور توزیع و تزریق می‌کند.

جو بایدن با ۷۸ سال سن، در گروه بزرگ‌سالان قرار دارد. دونالد ترامپ هم در گروه بزرگ‌سالان قرار دارد. او که ماه اکتبر بیمار شده بود و به مدت سه روز در شفاخانه بستری بود، تا هنوز واکسین کرونا را دریافت نکرده است.

جو بایدن در حالی واکسین کرونای شرکت فایزر را دریافت می‌کند که مقام‌های صحی امریکا روز یک‌شنبه (۱۹ دسامبر) گفته بودند شاهد حساسیت‌های پس از ترزیق نخستین دوز واکسین کرونای شرکت فایزر در افراد بوده اند.

آخرین آمار نشان می‌دهد که بیش از ۱۷٫۸ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا و ۳۱۷ هزار نفر دیگر در اثر این بیماری جان باخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.