• انتشار: 20 ژانویه 2021
  • ساعت: 23:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53589
پرینت

جو بایدن سوگند یاد کرد و چهل و ششمین رئیس جمهور امریکا شد

مراسم تحلیف بایدن و کامالا هاریس، معاون‌‌اش در برابر ساختمان کنگره‌ با حضور چهره‌های مطرح و رهبران احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه برگزار شد.

جو بایدن، در مراسمی در واشنگتن به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کرد. او چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا شد.

آقای بایدن پس از ادای سوگند در سخنرانی خود گفت که «امروز روز دموکراسی است.»

دقایقی پیش از جو بایدن، کامالا هاریس، معاون او سوگند یاد کرد. او نخستین زن آفریقایی و هندی تبار در تاریخ آمریکا است که به‌ مقام معاون رئیس‌جمهوری رسیده است.

مراسم تحلیف بایدن و کامالا هاریس، معاون‌‌اش در برابر ساختمان کنگره‌ با حضور چهره‌های مطرح و رهبران احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه برگزار شد. جورج بوش، باراک اوباما و بیل کلینتون رئیسان جمهور پیشین آمریکا نیز در مراسم تحلیف بایدن حضور داشتند، اما ترامپ غایب بود.

اما مایک پنس، معاون ترامپ با همسر خود در مراسم سوگند جو بایدن حضور داشت. او صبح امروز در مراسم خداحافظی دونالد ترامپ شرکت نکرد.

دونالد ترامپ، ساعتی پیش از برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید آمریکا، واشنگتن را ترک کرد و به فلوریدا رفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آخرین روز کاری خود پیام خداحافظی منتشر کرده است

ترامپ صبح امروز در پیام ویدیویی برای دولت تازۀ آمریکا آرزوی موفقیت کرد، اما پیروزی جو بایدن را تبریک نگفت.

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور تحلیف جو بایدن را به ‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا تبریک گفته است. آقای غنی در توییتی نگاشته است که در این زمان دشوار، افغانستان در کنار آمریکا به ‌عنوان شریک بنیادی‌اش برای مشارکت به ‌خاطر صلح و حل مشکل چندلایۀ تروریسم ایستاده است.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی نیز مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری جو بایدن را تبریک گفته و تأکید کرده است که مشتاقانه منتظرهمکاری با دوستان آمریکایی خود در بارۀ صلح، ثبات، حقوق بشر و رفاه برای همه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.