• انتشار: ۲۸ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66094
پرینت

جو بایدن دیپلمات ارشد تازه خود برای پاکستان را معرفی می کند

با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان نقش دیپلماتیک پاکستان در افغانستان پر رنگ تر از گذشته شده و جو بایدن رئیس جمهور امریکا برای مدیریت بهتر اوضاع در افغانستان یک دیپلمات کارکشته تازه برای پاکستان تعیین کرده است.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا قصد دارد دیپلمات ارشد تازه خود برای پاکستان را معرفی کند.

به نقل از رویترز بایدن تصمیم دارد دونالد بلوم، سفیر حال حاضر امریکا در تونس را به عنوان دیپلمات ارشد خود در پاکستان معرفی کند. واشنگتن برای مدیرت اوضاع در افغانستان پس از خروج نیروهای امریکایی کار می کند.

کاخ سفید اعلام کرد بایدن به زودی برنامه های نامزدی دونالد بلوم برای این پست در پاکستان را اعلام می کند. بلوم یک دیپلمات حرفه ای در بخش خدمات خارجی ست که سابقه طولانی خدمت در منطقه را دارد و زمانی در سفارت امریکا در  کابل که اوایل سال جاری و طی خروج امریکا از افغانستان تعطیل شد، کار می کرد.

این در حالی ست که پاکستان در قبال افغانستان تحت امارت اسلامی طالبان یک نقش دیپلماتیک مهم را بازی می کند.

سازمان های بین المللی هشدار داده اند افغانستان بدون کمک های انسانی و آزاد نشدن پول های بلوکه شده اش با بحران انسانی روبرو می شود.

روابط پاکستان با چین نیز برای بایدن اهمیت دارد چون پکن مهمترین رقیب امریکا در عرصه بین الملل می باشد.

از سویی هم تونس جائیکه دونالد بلوم از سال ۲۰۱۹ تا به حال در آنجا سفیر بوده یک سنگر مهم دیپلماتیک برای امریکا در آفریقای شمالی می باشد و منافع امریکا در خارج از مرزهای تونس به شمول لیبی را تامین می کند.

پست سفیر بودن در امریکا نیازمند تایید مجلس سنا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.