• انتشار: 27 می 2020
  • ساعت: 14:44
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44625
پرینت

جو بایدن: ترامپ یک احمق به تمام معناست

رئیس جمهوری آمریکا علاقه‌ای به استفاده از ماسک ندارد و در نشست‌های خبری و همچنین سخنرانی‌ها و بازدیدهایی که از امکان مختلف انجام داده، از ماسک استفاده نمی‌کند. این موضوع انتقادات بسیاری در میان مخالفان رئیس جمهوری آمریکا به همراه داشته است.

جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را یک «احمق به تمام معنا» خواند.

آقای بایدن روز چهارشنبه با انتقاد از دونالد ترامپ به دلیل عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن نکات بهداشتی در شرایط خطرناک کنونی را «نشانه‌ای از رهبری» دانست.

نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری همچنین افزود: «زدن ماسک که ساده‌ترین محافظت در دوران همه گیری ویروس کرونا است اکنون با پیام‌های متنقاضی که از کاخ سفید می‌آید، هرگوشه از زندگی آمریکایی‌ها را به یک نقطه تقابل فرهنگی و سیاسی تبدیل کرده است.»

این اظهارات آقای بایدن بعد از آن انجام می‌شود که او پس از حدود دو ماه در خانه ماندن، در نخستین حضور عمومی‌اش با ماسک ظاهر شد.

آقای بایدن که در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان این اظهارات را به زبان می‌آورد همچنین در ادامه ترامپ را «یک احمق تمام عیار» خواند و افزود: «هر پزشکی در هرنقطه از جهان می‌گوید زمانی که در میان جمعیتی قرار گرفتید باید ماسک بر صورت بزنید. وقتی شما قرار است در وضعیتی قرار گیرید که فاصله‌تان با دیگران کمتر از سه متر باشد لزوم استفاده از ماسک پررنگ‌تر هم می‌شود.»

معاون رئیس جمهوری در دو دولت باراک اوباما همچنین تصویر پروفایل خود در توییتر را تغییر داد و عکسی را برای حساب کاربری خود انتخاب کرده که ماسک به صورت دارد.

این اظهارات آقای بایدن در حالی مطرح می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا علاقه‌ای به استفاده از ماسک ندارد و در نشست‌های خبری و همچنین سخنرانی‌ها و بازدیدهایی که از امکان مختلف انجام داده، از ماسک استفاده نمی‌کند. این موضوع انتقادات بسیاری در میان مخالفان رئیس جمهوری آمریکا به همراه داشته است.

تا کنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد صد هزار و ۵۷۲ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.