• انتشار: 24 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51144
پرینت

جو بایدن با شهردارهای دو حزب دموکرات و جمهوری خواه ملاقات کرد

جو بایدن رئیس جمهور منتخب و معاونش کاملا هریس، روز گذشته جلسه ای را با شهردارهای دو حزب دموکرات و جمهوری خواه برگزار کردند.

جو بایدن امروز در توئیتی در باره این جلسه گفت:« این فقط آغازی از مشارکت دو حزب در ماه ها و سالهای پیش رو بود. ما در کنار یکدیگر این ویرس را شکست داده و کشور را دوباره خواهیم ساخت.»

این جلسه درحالی روز گذشته به صورت اینترنتی برگزار شد که انتقال قدرت از دونالد ترامپ به رئیس جمهور جدید، جو بایدن، کلیک خورده است.

  • از سویی هم دولت فدرال ایالات متحده آمریکا، جو بایدن را به‌عنوان «برنده ظاهری» انتخابات ۳ نوامبر به رسمیت شناخته و کار انتقال قدرت به‌طور رسمی آغاز شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا در توییتی اذعان کرد، زمان آن رسیده است تا اداره خدمات عمومی «آنچه را باید انجام شود، انجام دهد».

وی این اقدام را در راستای منافع کشور برشمرد.

امیلی مورفی، رئیس سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ در نامه‌ای به جو بایدن گفت منابع لازم برای انتقال قدرت را در اختیار او می‌گذارد.

با این حال ترامپ در توییت خود همچنان از قبول نتیجه انتخابات امتناع کرده است.

وی افزود: «پرونده ما به‌طور جدی ادامه دارد، مبارزه خوبی را ادامه می‌دهیم و من معتقدم که پیروز خواهیم شد.»

ترامپ همچنین تاکید کرده است که امیلی مورفی در این مدت مورد تهدید و آزار قرار گرفته است.

خانم مورفی از سوی دیگر گفته است که از سوی کاخ سفید تحت فشار قرار نگرفته است تا انتقال رسمی را به تاخیر بیاندازد و «از ترس یا طرفداری» تصمیمی نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.