امنیت و جرایم

جهنم را به طالبان نشان دادیم!!

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله در نشستی که به منظور اوضاع امنیتی کندز در کابل برگزار شده بود، گفت: “تنها در کندز طی ۵ روز گذشته بیش از ۳۰۰ نفر کشته و ۸۰ تروریست طالب دستگیر شده اند.”

آقای صدیقی افزود، شهر کندز به طور کامل پاک سازی نشده است و عملیات جستجو به شدت در این شهر جریان دارد و به زودی شهر را از وجود تروریستان پاک می کنیم. ۵ صد سرباز تازه نفس اردو نیز به این عملیات افزوده شد.

وی اضافه کرد که وجود تروریستان طالب فقط جهت پنهان شدن است و هیچ گونه موضع گیری علیه دولت ندارند.

شب پنجشنبه، نیروهای امنیتی با حمایت نیروی هوایی ناتو در یک رشته عملیات غافلگیرانه شهر کندز را از وجود تروریستان طالب پاک کردند.

جنایات طالبان

وزارت امور داخله می گوید که تروریستان طالب اعمال وحشیانه زیادی –دزدی، چور و چپاول، اعمال نقض حقوق بشری و خسارت به اموال عمومی- در کندز مرتکب شده اند.

صدیقی می گوید که در پیوند به اعلامیه سازمان عفو بین الملل این وزارت نیز بر اساس تحقیقاتی که انجام داده است دریافته که گروهک تروریستی طالبان جنایات زیادی مرتکب شده اند.

وی افزود، تروریستان به مقر پزشکان بی مرز حمله کرده بودند و ۳ تن آنان را کشته بودند که نیروهای امنیتی توانسته ۸۰ کارمند این مرکز را نجات دهند.

سازمان عفو بین الملل نیز روز گذشته گزارشی را نشر کرده بود که گروه تروریستی طالبان جنایات ضد بشری زیادی در کندز مرتکب شده اند.

این گزارش ها در حالی از سوی مقام های داخلی و بین المللی نشر می شود که چندی پیش یک عضو مجلس اظهار کرده بود در کندز هیچگونه جنایتی صورت نگرفته است.

در مصاحبه ای که این عضو مجلس با رسانه ها انجام داده بود، گفته بود که طالبان تنها کنترول شهر را به عهده گرفته و به افراد ملکی کاری ندارند.

کشتن ۲۰ داعشی

سخنگوی وزارت داخله در این نشست به عملیات های نیروهای امنیتی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار نیز اشاره کرد و افزود که در روزهای گذشته ۲۰ تروریست داعش نیز به هلاکت رسیده اند.

صدیقی به عملیات ها در ولسوالی های ناامن بدخشان اشاره کرد و گفت، بهارک از کنترول طالبان خارج شده است و در ولسوالی وردوج در حال تصفیه سازی هستیم.

وی گفت: در عملیات های ولسوالی های وردوج و بهارک نیروهای امنیتی توانست یک جنایتکار بزرگ و والی نام نهاد طالبان در بدخشان را به هلاکت برساند.

با خروج نیروهای خارجی در سال روان میلادی، حملات گروه تروریستی طالبان در نقاط شمال و شمال شرقی کشور بیشتر شد و در ماه های گذشته توانسته بود چندین ولسوالی را از کنترول دولت خارج کند.

نیروهای امنیتی نیز توانستند در ماه های گذشته تلفات سنگینی به دشمن وارد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا