• انتشار: 24 فوریه 2020
  • ساعت: 15:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41895
پرینت

جنگ لفظی امریکا و روسیه روی کرونا

پیشتر مقامات وزارت خارجه امریکا که مسئول مقابله با اطلاعات گمراه‌کننده و غلط از جانب روسیه هستند، به خبرگزاری فرانسه گفتند، حساب‌های کاربری در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام با اسامی افرادی جعلی نظریه‌های توطئه‌برانگیزانه و بی‌اساس منتشر و آمریکا را عامل شیوع کروناویروس معرفی می‌کند.

ادعای امریکایی‌ها مبنی بر وجود صفحات مجازی مرتبط با روسیه که هدف آن انتشار خبر و اطلاعات گمراه کننده در مورد ویروس کرونا علیه امریکا خوانده می‌شود، وزارت خارجه روسیه را به واکنش واداشت.
ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اولین واکنش کشورش به ادعاهایی که مسئولان امریکایی برای خبرگزاری فرانسه فاش کردند، گفته است: این اظهارات، شایعات عمدی برای اشاعه اخبار کذب هستند.
پیشتر مقامات وزارت خارجه امریکا که مسئول مقابله با اطلاعات گمراه‌کننده و غلط از جانب روسیه هستند، به خبرگزاری فرانسه گفتند، حساب‌های کاربری در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام با اسامی افرادی جعلی نظریه‌های توطئه‌برانگیزانه و بی‌اساس منتشر و آمریکا را عامل شیوع کروناویروس معرفی می‌کنند؛ این حساب‌های کاربری به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی هستند.
فیلیپ ریکر معاون وزیر خارجه امریکا در امور اروپا و اوراسیا گفت، روسیه از طریق کمپین‌ها و تبلیغات خبیثانه به دنبال ایجاد دودستگی و نابودی موسسات و نهادهای امریکا از داخل و ایتلاف‌هایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.