• انتشار: 13 اکتبر 2015
  • ساعت: 17:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3469
پرینت
والی غزنی:

جنگ غزنی را جنرالان پاکستانی رهبری می کنند

محمدامان حمیم والی غزنی می‌گوید که اطلاعات نیروهای کشفی نشان می‌دهد که دو جنرال پاکستانی به نام‌های حامد و ملاسعد، همراه شماری از فرماندهان طالبان افغانی که از ولایت‌های اطراف غزنی دور هم جمع شده اند، جنگ در برابر نیروهای دولتی در غزنی را رهبری می‌کنند.

آقای حمیم به سلام وطندار گفته نیروهای طالبان و گروه‌های مسلح ترک و ازبک، بدون برنامه‌ریزی و فرمان جنرالان پاکستانی هیچ کاری از پیش نخواهند برد.

این گفته های در حالی از سوی یک مقام ولایتی ادعا می شود که بارهای نیروه های امنیتی و کشفی مدعی شده بودند که اسناد و شواهد کافی علیه دولت پاکستان در جنگ افغانستان داریم. اما واکنشی از سوی نهادهای و حکومت های بین المللی نشان داده نشده است.

طی سه روز گذشته هجوم طالبان به ولایت غزنی نسبت به گذشته بیشتر شده است و دو روز پیش به یکی از ناحیه های شهر نیز حمله کرده بودند.

والی غزنی اما به مردم اطمینان می‌دهد که این ولایت هرگز سقوط نخواهد کرد و نیروهای امنیتی تمامی حملات طالبان را دفع خواهند کرد.

از سوی دیگر، محمدعلی احمدی معاون ولایت غزنی می‌گوید که جهت جنگ تغییر کرده است و در نتیجۀ مقاومت در پاسگاه های حومۀ شهر، بمباران قوای هوایی و آتش توپخانۀ ارتش، ۱۱۳ طالب کشته و زخمی شده و شماری دیگر از اعضای این گروه دستگیر شده اند.

در حال حاضر زند‌گی مردم در شهر به حالت عادی برگشته است و بازارها و دکان‌ها و کوچه‌ها دوباره شلوغ و پررفت‌وآمد شده اند.

اما شاهراه کابل قندهار طی این دو روز بر روی مسافران مسدود بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.