• انتشار: ۱۸ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 61441
پرینت

جنگ دراطراف مزار شریف جریان دارد

سخنگوی طالبان از حمله این گروه به شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ خبر داده و گفته است این گروه در حال پیشروی هستند. همزمان منابع محلی می‌گویند، جنگ در کمربندهای شهر مزار شریف جریان دارد.

سید عبدالله مسرور؛ عضو شورای ولایتی بلخ گفته است گروه طالبان از چند مسیر بر کمربندی‌های شهر مزار شریف حمله کرده‌اند که اکنون نیروهای امنیتی با این گروه درگیر اند و تلاش دارند آنها را عقب برانند.

این عضو شورای ولایتی بلخ افزوده است که گروه طالبان از ۱۵ روز به‌اینسو چند بار بر کمربندی‌‌های غربی، توخته، ناصر خسرو حمله کرده‌اند؛ اما موفق نشده است خطوط مقدم جنگ را بشکنند.

او گفته است خط مقدم جنگ در ولسوالی‌های اطراف شهر مزار شریف از جمله ولسوالی‌‎های نهرشاهی و دهدادی قرار دارد و تاکنون اعضای طالبان نتوانسته است هیچ خطوطی را بشکند.

از سویی هم ذبیح الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان گفته است اعضای این گروه از چهار منطقه حملات گسترده‌ای را بر شهر مزار شریف راه اندازی کرده‌اند.

او گفته است که اعضای طالبان ازطریق کوته برق وارد شهر مزار شریف شده است.

وزارت دفاع ملی اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷۹ جنگجوی طالبان کشته و ۱۶۱ نفر دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

، طبق خبرنامه وزارت دفاع این شمار از جنگجویان طالبان، در ولایت‌های ننگرهار، خوست، لوگر، پکتیا، قندهار، هرات، فراه، جوزجان، سمنگان، هلمند، تخار، کندز و پنجشیر کشته و زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع در حالی آمار درشتی از تلفات طالبان ارایه کرده که این گروه حملات خود را بر مراکز ولایات متمرکز کرده‌اند.

طالبان مراکز ولابات سرپل، جوزجان، تخار، نیمروز و قندوز را در کنترل دارند.

همزمان درگیری در شهر پلخمری، مزار شریف و قندوز ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.