بین المللسیاستِتیتر یک

جنگ تا رسیدن به صلح در افغانستان ادامه خواهد داشت!

به گزارش رها،« جنرال اسکات میلر» فرمانده نیرهای حمایت قاطع(ناتو) در افغانستان در مصاحبه با CNN گفته است که جنگ در افغانستان تا رسیدن به یک توافق سیاسی ادامه خواهد یافت.

جنرال میلر در پاسخ به سوال CNN در مورد بن بست جنگ در افغانستان تصریح کرد: جنگ در افغانستان تا رسیدن به یک توافق سیاسی ادامه خواهد داشت، دو طرف جنگ در افغانستان علیه یکدیگر مبارزه کرده و در حال حاضر هیچکدام به دستاورد قابل قبولی در حال حاضر دست نیافته است.

همچنین سفیر آمریکا در افغانستان نیز گفته است در حال حاضر ما در یک موقعیت صلحی قرار داریم که در ۱۲ ماه گذشته نداشتیم. ما در حال حاضر نمی دانیم که این حرکت صلح موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر یا اینکه عزم طالبان برای صلح جدی است یا خیر؟

رییس‌جمهور غنی نیز در مراسم معارفه وزرای جدید دفاع و داخله بر جدیت و قاطعیت در جنگ تأکید کرد. ریاست اجرائیه هم گفته است که جنگ نباید معطل صلح بماند.

این در حالی است که رسانه های پاکستانی به نقل از مقامات وزارت خارجه این کشور خبر از موافقت طالبان برای مذاکره مستقیم با دولت افغانستان داده بود. دولت وحدت ملی نیز اعلام کرده است که هیأتی برای گفتگو با طالبان در شهر جده عربستان اعزام می کند.

نمایندگان طالبان در مذاکرات ابوظبی حاضر به مذاکره با هیأت صلح دولت افغانستان نشدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا