امنیت و جرایمِتیتر یک

جنگ بلخاب؛ نیروهای طالبان خط مقدم جنگ را شکسته و وارد بازار کهنه شده اند

منابع محلی از ولسوالی بلخاب درباره جنگ میان طالبان و افراد وابسته به مولوی مهدی تنها فرمانده هزاره تبار طالبان می گویند که نیروهای طالبان شب گذشته (جمعه ۳ سرطان) خط مقدم جنگ در ساحه «قم کوتل» این ولسوالی را شکسته و وارد بازار کهنه شده اند.

آمار دقیقی از میزان تلفات طرفین وجود ندارد اما منابع نزدیک به مولوی مهدی مدعی اند که نیروهای طالبان در محاصره این فرمانده محلی قرار دارند.

منابع مردمی اما می گویند که نیروهای طالبان موفق به شکست خط مقدم نبرد در ساحه قم کوتل شده و هم اکنون وارد بازار کهنه این ولسوالی شده اند.

بازار کهنه در نزدیکی منطقه «قم کوتل» قرار دارد.

به گفته این منابع، هلی کوپترهای طالبان در آسمان بلخاب از روز جمعه بدین سو در پرواز می باشند و برخی مواضع افراد وابسته به مولوی مهدی را هدف قرار داده اند.

همچنین منابع مردمی می گویند که دو طرف در حال تجدید قوای خود هستند و طالبان کاروانی از جنگجویان خود را از ولایت بامیان به این ولسوالی اعزام کرده و ده ها جنگجوی ازبک تبار نیز برای حمایت از مولوی مهدی وارد ولسوالی بلخاب شده اند.

تاکنون دلیل اصلی بروز اختلافات میان مولوی مهدی و طالبان مشخص نیست اما منابع نزدیک به او می گویند که دلیل انصراف مولوی مهدی از عضویت طالبان و سر مخالفت گرفتن با طالبان به دلیل نارضایتی وی از عدم حضور هزاره ها و شیعیان در حکومت سرپرست طالبان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا