• انتشار: 2 نوامبر 2020
  • ساعت: 11:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50262
پرینت
مجمع جهانی وحدت اسلامی مالیزیا:

جنگ افغانستان توجیه شرعی ندارد

در ادامه غیر شرعی خواندن جنگ افغانستان از سوی سازمان ها و نهاد معتبر اسلامی این بار مجمع جهانی وحدت اسلامی مالیزیا نیز اعلام کرد جنگ افغانستان شرعی نیست.

وزارت امور خارجه اعلام نمود ادامه جنگ و خشونت در افغانستان از سوی مجمع جهانی وحدت اسلامی مالیزیا غیر شرعی خوانده و محکوم شده است.
وزارت امور خارجه در اعلامیه‌ای گفت مجمع جهانی وحدت اسلامی مالیزیا در نامه‌ای به سفارت افغانستان در کوالالمپور، خواهان حل بحران افغانستان از طریق گفت‌وگو و مذاکره شده است.

وزارت خارجه از این اقدام مجمع جهانی وحدت اسلامی مالیزیا که یکی از مؤسسات معتبر اسلامی در آن کشور می‌باشد، استقبال کرده است.
در اعلامیه‌ این وزارت آمده است کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری که خواست برحق دولت و مردم افغانستان است، برای کامیابی مذاکرات جاری در دوحه و برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور امر مهم و حیاتی است.
در چهارم عقرب، شماری از عالمان و مفتی‌های جمهوری بنگلادیش نیز در نشستی با عنوان «دعوت به‌سوی صلح در افغانستان»، جنگ جاری در افغانستان را حرام و مخالف نص شرعی اسلام خوانده بودند.
در همان روز، گروهی از عالمان دین در کابل نیز در نشستی با عنوان «نشست سراسری علما در حمایت از مذاکرات صلح»، جنگ جاری در افغانستان را حرام خوانده و اعلام کردند آماده‌اند میان دولت افغانستان و گروه طالبان میانجی‌گری کنند.
شیخ احمد الریسونی رییس اتحادیه جهانی علمای اسلام نیز اخیراً جنگ افغانستان را حرام خوانده و تاکید نموده بود که این جنگ «جهاد» نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.