• انتشار: 30 مارس 2020
  • ساعت: 18:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43042
پرینت

جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند

مقامات نظامی این ائتلاف اعلام کردند هدف از این عملیات نابود کردن «اهداف نظامی مشخصی از جمله خزانهٔ موشک‌های بالستیک حوثی‌ها که زندگی شهروندان را به خطر می‌اندازد بوده است.»

جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، بامداد دوشنبه شماری از نقاط حساس صنعا، پایتخت یمن را که در اختیار حوثی‌هاست هدف قرار دادند.

به گفته شاهدان محلی در این حملات نقاطی از جمله کاخ ریاست جمهوری، دانشکدهٔ افسری، و یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه صنعا هدف قرار گرفت.

این در حالی است که مقامات نظامی این ائتلاف اعلام کردند هدف از این عملیات نابود کردن «اهداف نظامی مشخصی از جمله خزانهٔ موشک‌های بالستیک حوثی‌ها که زندگی شهروندان را به خطر می‌اندازد بوده است.»

روز گذشته مارتین گریفیث، فرستادهٔ ویژهٔ سازمان ملل در امور یمن خواستار توقف فوری درگیری‌‌ها میان دو طرف شد تا مقدمات یک آتش‌بس سراسری در این کشور فراهم شود.

وی در بیانیهٔ خود نوشت: «رهبران یمن باید هرلحظه را صرف پیشگیری و کاستن از پیامدهای ویرانگر احتمالی شیوع بیماری کوید-۱۹ کنند.»

پنجشنبهٔ گذشته نیز طرفین درگیر از درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس فوری به منظور مقابله با تهدید ویروس کرونا استقبال کردند.

گرچه از ماه سپتامبر سال گذشته که عربستان گفتگوهای غیرمستقیمی را با حوثی‌ها آغاز کرد، از شدت بمباران صنعا کم شده، اما نبردهای شدید در دیگر مناطق این کشور نظیر الجوف و مریب میان حوثی‌ها و نیروهای ائتلاف جریان داشته است و نیروهای ائتلاف دیگر شهرها و روستاهای یمن را بمباران کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.