• انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۴۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53220
پرینت

جننرال میلر: ناتو به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهد

اسکات میلر، فرمانده‌ی کل نیروهای خارجی در افغانستان که روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۳ جدی)، محمد یاسین ضیا، رییس ستاد ارتش را در سفرش به کندهار همراهی می‌کرد، در یک پیام ویدیویی گفته است: «تعهد ما پایدار خواهد ماند، سفر خوبی داشتیم، از دیدار با والی کندهار خوشحالم. در این دیدار، در باره‌ی ادامه‌ی همکاری میان نهادهای امنیتی مختلف صحبت کردیم.»

فرمانده‌ی کل نیروهای خارجی در افغانستان، می‌گوید حمایت سازمان ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ادامه خواهد یافت.

اسکات میلر، فرمانده‌ی کل نیروهای خارجی در افغانستان  که روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۳ جدی)، محمد یاسین ضیا، رییس ستاد ارتش را در سفرش به کندهار همراهی می‌کرد، در یک پیام ویدیویی گفته است: «تعهد ما پایدار خواهد ماند، سفر خوبی داشتیم، از دیدار با والی کندهار خوشحالم. در این دیدار، در باره‌ی ادامه‌ی همکاری میان نهادهای امنیتی مختلف صحبت کردیم.»

به گفته‌ی او، سازمان ناتو به حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

این در حالی است که به دنبال افزایش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان، نیروهای امریکایی نیز در برخی از عملیات‌های نظامی با نیروهای دفاعی و امنیتی افغان همکاری می‌کنند.

چندی پیش، گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفت که ادامه‌ی حملات نیروهای امریکایی بر اعضای این گروه، واکنش جدی در پی خواهد داشت.

گفتنی است که بر اساس توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان، جنگ‌جویان طالب نمی‌توانند به نیروهای خارجی مستقر در افغانستان حمله کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.