• انتشار: 15 می 2019
  • ساعت: 13:22
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 34626
پرینت

جنرال میلر بر مبارزه با هراس افکنی و حمایت از نیروهای افغان تأکید نمود

جنرال سکایت میلر، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع روز سه‌شنبه (۲۴ ثور) در سفرش به ولایت هرات تأکید کرد ناتو و جامعۀ جهانی در کنار حمایت از روند گفتگوهای صلح افغانستان، در کار مبارزه با هراس‌افگنی و حمایت از نیروهای امنیتی افغان نیز، متعهد هستند.

جنرال اسکات میلر می‌گوید: «شما می‌دانید که من به صلح متعهد استم، اما هم‌زمان با این من می‌دانم که جنگ نیز است و ما به پشتیبانی از شما دراین جنگ، متعهد هستیم.»  
 
جنرال میلر و  شماری از مقام‌های ارشد امنیتی حکومت افغانستان برای  بررسی اوضاع امنیتی حوزۀ غرب افغانستان، به ولایت هرات سفر کردند.
 
در همین حال، مقام‌های ارشد امنیتی کشور می‌گویند نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هراس‌افگنان را در سراسر کشور سرکوب کرده‌اند.
 
این مقام‌ها می‌افزایند نیروهای امنیتی در هفته‌های اخیر از حملات گُسترده طالبان جلوگیری کرده‌اند و تلفات سنگینی بر این گروه، وارد شده‌است.
 
محمدیاسین ضیا، معاون وزارت دفاع‌ ملی می‌گوید: «در صورت بروز کدام مشکل در دور ترین نقطه کشور، انشاالله نیروهای دولتی به کمک و همکاری‌شان می‌رسند و مطمین باشند که دشمن درین جنگ بهاری، شکست خورده‌اند.»
 
خوشحال سعادت، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، نیز می‌گوید هرات اهمیت ویژه‌ای برای افغانستان دارد و این ولایت یکی از «شهرک‌های اقتصادی است و همچنان دهلیزی است شورشیان با استفاده از آن از جنوب و جنوب غرب وارد کشور می‌شوند.»
 
از سوی دیگر، مقام‌های محلی هرات می‌گویند جامعۀ جهانی به ویژه امریکا به حمایت از نیروهای امنیتی و مردم افغانستان در درازمدت، متعهدند.
 
عبدالقیوم رحیمی، والی هرات می‌گوید: «حمایت حکومت امریکا و دوست‌های بین‌المللی ما دوام‌دار است و حمایت مطقعه‌یی نیست و این موضوع را و اطمینان خود را به افغانان و به حوزه غرب دادند که هم در مسألۀ جنگ و در میدان‌های نبرد نیروهای امنیتی را پشتیبانی می‌کنند و هم کار سر صلح روان است.»
 
این هیات ارشد امنیتی در حالی به ولایت هرات سفر کرده‌اند که شماری از بخش‌های حوزۀ غرب کشور در هفته‌‎های پسین گواه درگیری‌های سخت میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.