سیاست

جنرال مک کنزی: القاعده پس از خروج آمریکا از افغانستان رشد کرده است

جنرال فرانک کنت مک کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکز  امریکا(سنتکام) در تازه ترین مصاحبه خود اعلام کرد گروه های تروریستی نظیر القاعده پس از خروج امریکا از افغانستان در سی آگوست، رشد کرده اند.

وی در گفت و گو با اسوشیتدپرس نسبت به رشد گروه های ترویستی در افغانستان هشدار داد اما سرعت رشد این گروه ها را کند دانست.

جنرال مک کنزی تاکید کرد در مقایسه با گذشته دسترسی استخباراتی امریکا در افغانستان بسیار کاهش یافته و به تنها دو درصد رسیده است.

وی افزود تعقیب و کنترل گروه های تروریستی در افغانستان بسیار سخت شده است.

وی تاکید کرد:«القاعده تلاش می کند قدرت و نفوذ خود در افغانستان را گسترش دهد. تروریست ها به طور منظم از طریق مرزها وارد افغانستان می شوند.»

جنرال مک کنزی توانایی طالبان در مهار گروه های تروریستی را زیر سوال برد و اضافه نمود گروه های تروریستی بر ماهیت جنگ طالبان با القاعده واقف ند و می دانند که در دو ماه آینده طالبان سرگرم تشکیل یک دولت فراگیر می باشند.

بی باوری امریکا به جنگ طالبان علیه داعش شاخه خراسان در حالی مطرح می شود که مقامات امارت اسلامی بارها اعلام کرده اند داعش در افغانستان یک تهدید نیست و این گروه در ننگرهار و کابل نابود شده اند.

جنرال مک کنزی هم از سویی دیگر هشدار داد القاعده طی دو سال توانایی انجام حمله در خارج از افغانستان را دارد. وی اما تاکید کرد هرگونه حمله به خاک امریکا بی پاسخ نخواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا