امنیت و جرایم

جنرال عبدالرزاق: پاکستان به شورشیان سلاح سنگین می دهد

جنرال عبدالرزاق هشدار داد تا که شورشیان طالبان حملات بهاری خود را افزایش خواهند داد، زیرا منابع مالی این گروه نیز افزایش یافته است.

به گزارش افغانستان تایمز؛ فرمانده پولیس کندهار روز گذشته جمعه گفت پولیس پارامترهای امنیتی بسیاری از جمله ایجاد پوسته های امنیتی پولیس برای مناطق مختلف ولایت کندهار در نظر گرفته است.

وی در پاسخ به پرسشی همچنین گفت که قتل های هدفمند نیز در این ولایت در فصل زمستان افزایش یافت.

جنرال عبدالرزاق در خصوص حملات خودی میان نیروهای پولیس نیز گفت که در سال جاری، تنها پنج رویداد این چنینی در ولسوالی های میوند، شاه ولی کوت و خاکریز ولایت کندهار بوقوع پیوست.

وی گفت “طالبان پس از تصرف برخی مناطق در دیگر ولایت ها، اعضای خانواده های نیروهای پولیس کندهار را گروگان می گیرند، سپس از این نیروها می خواهند در قبال آزادی اعضای خانواده شان، همقطاران و فرماندهان خود را بکشند و یا سلاح های خود را به شورشیان تسلیم کنند.”

فرمانده پولیس کندهار گفت اکثر پولیس هایی که همقطاران خود را کشته اند از ولایات بغلان، هلمند و بادغیس بوده اند.

وی در خصوص افزایش ناامنی ها نیز گفت همچنان که دولت مشغول از سرگیری مذاکرات صلح با این شورشیان می باشد، این شورشیان به حملات خود شدت بخشیده اند.

جنرال عبدالرزاق گفت “درست است که پاکستان برخی از شورشیان طالبان را مجبور به حضور در گفتگوهای می کند، اما از سوی دیگر کنترول شورشیان دیگر را برای ادامه جنگ در افغانستان همچنان ادامه می دهد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا