• انتشار: 4 اکتبر 2016
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13952
پرینت

جنرال دوستم معاون رئیس جمهوری رهبری عملیات در کندوز را به دست گرفت

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری چندین ساعت پس از اینکه شورشیان طالبان از چندین موضع به شهر کندوز حمله کردند، مسئولیت رهبری این عملیات را بدست گرفته است.

دفتر مطبوعاتی معاونت اول رئیس جمهوری در خبرنامه ای نوشته است که همزمان با شدت گرفتن حملات طالبان به شهر کندوز، جنرال دوستم عصر روز گذشته در مرکز کنترول و فرماندهی وزارت دفاع ملی جلسه ای را در این خصوص ترتیب داد.

این جلسه همچنین به بررسی تهدیدهای طالبان در دیگر ولایت های کشور به شمول ولایت هلمند و ارزگان نیز پرداخت.

مقامات در ارگ ریاست جمهوری نیز تایید کرده اند که جنرال دوستم هم اکنون رهبری عملیات علیه شورشیان را در کندوز به عهده دارد و در هماهنگی با جنرال مراد علی مراد معاون ستاد مشترک ارتش برای پاکسازی شهر کندوز از طالبان کار می کند.

در همین حال، وزارت امور داخله نیز تایید می کند که چندین بخش شهر کندوز از وجود شورشیان کاملا پاکسازی شده است.

این بخش ها شامل، حوزه اول، دوم و سوم پولیس شهر کندوز می باشد، و شورشیان طالبان در این مناطق متحمل تلفات سنگینی نیز شده اند.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان حوالی ساعت ۳ صبح روز گذشته (دوشنبه) از چندین جهت به شهر کندوز حمله کردند و گفته می شود برای ساعاتی این شهر را بار دیگر به کنترول خود دراوردند. این شورشیان همچنین ویدیوهایی از خودشان منتشر کردند که نشان می داد در مرکز اصلی شهر حضور دارند و سرک ها کاملا خالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.