• انتشار: 19 فوریه 2020
  • ساعت: 15:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41747
پرینت

جنرال دوستم: غنی با زور ناتو و امریکا نمی تواند حکومت کند/ عبدالله پیروز انتخابات است

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهور و از حامیان سیاسی تیم ثبات و همگرایی از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت از تصمیم آقای عبدالله برای تشکیل حکومت ثبات‌وهمگرایی حمایت می‌کند.

جنرال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی افغانستان و معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی با اعلان نتایج تقلبی انتخابات، مرتکب خیانت ملی شده‌اند و باید به پنجۀ قانون سپرده شوند.

رهبر حزب جنبش ملی مردم افغانستان که در یک گردهمایی هزاران نفری هواداران این حزب در جوزجان سخن می‌گفت، افزود اعلان نتایج تقلبی یا کودتای انتخاباتی را به رسمیت نمی‌شناسد و از حکومت قانونی و مشروع ثبات و همگرایی حمایت می‌کند.

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهور و از حامیان سیاسی تیم ثبات و همگرایی از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت از تصمیم آقای عبدالله برای تشکیل حکومت ثبات‌وهمگرایی حمایت می‌کند.

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید مردم افغانستان چهل سال مبارزه کردند تا به دموکراسی و ارزش‌های مردم سالاری دست یافتند، سکوت رهبران سیاسی در برابر کودتای تقلبی به معنای خودکشی است و چهل سال مبارزه را زیر سوال می برد.

ما با اطمینان به خاطر حراست از این ارزش‌ها خواهیم ایستاد و با ارزش‌های مردمی هرگز معامله نمی‌کنیم.

جنرال عبدالرشید دوستم می‌گوید عده‌ای به این باورند که می‌توانند حکومت تقلبی‌شان را با زور ناتو و نیروهای دفاعی و امنیتی بر مردم تحمیل کنند.

ناتو و جامعه جهانی حامی مردم افغانستان هستند و هرگز در برابر مردم قرار نمی‌گیرند.

نیروهای امنیتی و دفاعی از خود این مردم اند و در برابر خویش نخواهند ایستاد.

رهبر حزب جنبش ملی مردم افغانستان افزود یک حلقۀ کوچک در پی ایجاد تفرقه و نفاق میان مردم است، اما هیچ حکومتی و هیچ نظامی تشکیل نخواهد شد که مردم را نادیده بگیرد.

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری با قدردانی از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور افزود نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به رغم مشکلات فراوان در جبهه‌های جنگ، از تمامیت ارضی، نوامیس ملی دفاع می‌کنند و ما همیشه قدر قهرمانی آنان را میدانیم.

رهبر جزب جنبش ملی مردم افغانستان از جامعه جهانی خواست که از حکومت مردمی ثبات و همگرایی حمایت کند.

وی خطاب به هواداران تیم ثبات و همگرایی گفت جشن پیروزی برپا کنند و برای حکومت جدید و مردمی آمادگی گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.