• انتشار: ۴ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۳۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 57245
پرینت
در اعتراض به بی توجهی حکومت در امر انکشاف

جنبش دادخواهی برای وسعت بزرگ راه کوتل شکل گرفت

سازمان دهندگان جنبش دادخواهی برای وسعت بزرگ راه کوتل می گویند باشندگان کوتل ناحیه هفدهم شهر کابل از بی توجهی ، بی مهری و دید دوگانه‌ی حکومت و عدم رعایت انکشاف متوازن خشمگین هستند و این جنبش را به تازگی شکل داده اند.

باشندگان ناحیه هفدهم شهر کابل به تازگی جنبشی را تحت نام « جنبش دادخواهی برای وسعت بزرگ راه کوتل» تشکیل داده اند.

سازمان دهندگان این جنبش می گویند باشندگان کوتل ناحیه هفدهم شهر کابل از بی توجهی ، بی مهری و دید دوگانه‌ی حکومت و عدم رعایت انکشاف متوازن خشمگین هستند و این جنبش را به تازگی شکل داده اند.

نخستین نشست حضوری جنبش دادخواهی برای اعمار و بزرگ سازی، بزرگ‌راه کابل_شمال که از مسیر کوتل خیرخانه می‌گذرد، دایر شد.

نشستی پیرامون چگونگی بزرگ سازی جاده عمومی کوتل که یکی از مسیر های مهم ترانزیتی _ مسافربری و حلقه‌ی وصل ولایت های شمال و کشورهای آسیای میانه به مرکز و جنوب آسیا می‌باشد با حضور شماری از شهروندان ولایات شمالی و باشنده‌گان کوتل خیرخانه در پارک کوتل خیرخانه جوار عکس قهرمان ملی تدویر یافت.

در این نشست دو کمیته برای انسجام بهتر امور و دادخواهی موثر به نام کمیته های فرهنگی و ارتباطات تشکیل گردید و عملا کار خود را آغاز کرد.

قبل از این برخی از نماینده‌گان مردم در شورای ملی گفته بودند که کار اعمار و عریض سازی بزرگ‌راه کوتل شامل بودجه ۱۴۰۰ گردیده و به زودی کار عملی آن آغاز می‌گردد. اما حالا که پنج ماه از سال جدید می‌گذرد، گفته می‌شود که به دلایل نامعلوم بودجه این بزرگ‌راه به ولایت دیگری اختصاص یافته و این امر سبب خشم و نارضایتی جدی کوتل نشینان از حکومت گردیده است.

گفتنی است که؛ بزرگ راه شمال که از مسیر کوتل می‌گذرد یکی از مزدحم‌ترین نقاط شهر کابل است که عابرین این مسیر همه روزه، مسیر ۱۰ دقیقه ای را به دلیل ازدحام موترها و کم عرض بودن جاده دستکم در یک‌ساعت طی می‌کنند و باشنده‌گان مسیر سمت شمال به ویژه کوتل نشینان از این ناحیه دچار مشکلات فراوان اند.

قابل یاد آوری است که اعضای این جنبش تاکید می کنند تا عملی شدن کار وسعت دادن به بزرگراه کوتل به اعتراضشان به گونه مختلف ادامه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.