اجتماعیبرگزیده ها

جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان؛ قبول حقوق زنان به مشروعیت امارت اسلامی کمک می کند

جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان در ادامه حرکت ها و اعتراضات قبلی خود یک بار دیگر برای تکرار خواسته ها و مطالبات خویش به خیابان آمد.

این جنبش در قطع نامه پایانی خود اعلام کرد از پیگیری خواسته ها و مطالبات برحق خود دست بر نمی دارد و به مقاومت و اعتراض در شرایط دشوار کنونی ادامه می دهد.

تظاهرات اعضای جنبش خود جوش زنان معترض افغانستان

معترضین از امارت اسلامی خواستند در برخورد با فقر و بیکاری و افزایش بی سابقه مواد  غذایی و سوخت مسئولانه عمل کنند.

آنها از جامعه جهانی نیز خواستند برای حمایت از مردم افغانستان مستقل عمل نمایند.

به تاکید معترضین جنبش خودجوش زنان حکومت کنونی با بحران مشروعیت روبروست و باید زمینه های این عدم مشروعیت رفع گردد. محرومیت زنان از کار و تحصیل و عدم مشارکت آنان در سیاست و اجتماع یکی از دلایل بحران کنونی ست و امارت اسلامی می بایست به این مشارکت زنان تن دهد.

معترضین جنبش خودجوش زنان افغانستان به سرک آمدند

در بخش دیگری از اعلامیه آمده است:«تداوم این اوضاع به خلقِ فاجعهٔ بیش‌تر می‌انجامد. خواست ما از همه‌ی نیروها، اقشار و گروه‌ها این است که در پیوند به این اوضاع خاموشی اختیار نکنند. در پیوند به سرنوشت و روزگار مان همه مسئولیم و بایست اقدام به حرکت نماییم و عواملِ فراهم کننده‌ی این فاجعه را وادار به تن دادن به خواست‌های انسانی مان نماییم. »

جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان از جامعه‌ی جهانی و همه سازمان های بین المللی خواست در برابر فاجعه و مصیبت جاری در افغانستان، که همه روز به سمتِ فراگیرتر شدن می‌رود، سکوت نکنند و نگذارند افغانستان با بیشتر از ۳۵ میلیون انسان به کام نابودی، انزوا، فروپاشی کامل و متروکه شدن فرو رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا