• انتشار: 22 نوامبر 2018
  • ساعت: 15:20
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30635
پرینت
امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی

جنایت ضد انسانی هتل اورانوس کار طالبان و همفکران طالبان است

امرالله صالح، رئیس اسبق امنیت ملی کشور در یادداشتی حمله تروریستی به محفل گرامی‌داشت میلاد پیامبر(ص)، را کار گروه طالبان خوانده و گفته که این جنایت ضد بشری کار طالب، یاران طالب و یا همفکران طالب است.

به گزارش رها، امرالله صالح در یادداشتی در صفحه فیس‌بوک خود، نوشته است: “از سه هفته بدین‌سو طالبان به تمام مالکان، کارمندان و خدمه‌های سالن‌های عروسی در جاده میدان هوایی کتبی و از طریق شب‌نامه اخطار داده بودند که هتل‌های خود را ببندند. در این شب‌نامه‌های تروریستی آمده بود هتل‌هایی که محافل عروسی دایر می‌نمایند و به خصوص آن‌هایی که همیشه میزبان مجالس اراکین مهم دولتی اند، عنقریب مورد حمله قرار خواهند گرفت”.
به نوشته آقای صالح تک تک کارمندان هتل‌ها از این مسأله خبر دارند و به یقین که نهادهای ذیربط نیز با خبر اند.
رئیس پیشین امنیت ملی کشور تأکید کرده است: “کسانی که شک دارند جنایت دیروز کار طالب است، می‌توانند این موضوع را مستقلانه تجسس نمایند. این‌که چرا به محفل قرآن حمله شد، ممکن است به انتحاری گفته شده بوده که این محفل مربوط به دولت است. دیگر این‌که اکثر انتحاری‌ها قبل از انجام عمل انتحار، یک نوع تابلیت را می‌خورند که وضع عصبی‌شان را برهم می‌زند و باعث می‌شود که تصمیم خود را در هر صورت انجام دهند. این مسله نیز به کسانی که دسترسی به تحقیقات حملات ناکام تروریستی داشته‌اند، هویدا و معلوم است”.
بر این اساس، وی تأکید کرده، از روی این ثبوت و قراین معلوم است که قتل‌عام مراسم میلادالنبی(ص) که جنایت ضد بشری بود، کار طالب، یاران طالب و یا هم‌فکران طالب است.
وی از مقامات دولتی خواسته که با نشر اعلامیه‌های مبهم و کلی‌گویی‌های بی‌مفهوم، بیشتر مردم را بی‌استقامت نسازند.
آقای صالح تصریح نموده که اگر بخواهیم وضع را تغییر دهیم، باید مسایل را روشن و واضح بیان نماییم و از کلی‌گویی و ایجاد ابهام پیروزی به دست نمی‌آید؛ “لطفا به مردم دروغ نگویید، زیرا تنها اعتبار خودتان بیشتر از بین می‌رود”.
بر اساس آخرین آمار وزارت صحت عامه، در حمله انتحاری بر مراسم میلادالنبی(ص)، ۵۵ تن شهید و ۹۵ تن دیگر اکثرا عالمان دینی بودند، زخمی شدند.
این در حالی است که به دنبال حمله انتحاری دو شب پیش به هتل اورانوس کابل، ابتدا ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان مسئولیت حمله به تالار اورانوس را بر عهده گرفت، اما دقایقی بعد، این توییت خود را حذف کرد و سپس، بیانیه‌ای در رد این حمله صادر نموده و گفت که این گروه چنین حملاتی را به هیچ وجه در مراسم‌های مذهبی و دینی انجام نمی‌دهد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.