اجتماعی

جمعی از بزرگان شیعه با معاون دوم نخست وزیر امارت اسلامی دیدار کردند

جمعی از بزرگان شیعه به شمول علمای دینی، اساتید و جوانان با مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دوم نخست وزیر امارت اسلامی طالبان، دیدار و گفت و گو کردند.

«مولوی مهدی مجاهد، احمد سمنگانی، عبدالرضا رضایی و محمد ابراهیم فدایی» در این دیدار پیشنهادات و دیدگاه هایشان در مورد مشکلات اجتماعی، سیاسی و امنیتی را با مولوی حنفی در میان گذاشتند.

مولوی حنفی نیز ضمن استقبال از این دیدگاه ها وعده سپرد اقدامات لازم برای حل این مشکلات صورت گیرد.

مولوی حنفی در عین حال افزود دروازه مقامات امارت اسلامی همواره به روی مردم باز است و آنها می توانند به طور مستقیم مشکلات خود را با نهادهای مربوطه در میان بگذارند.

معاون دوم نخست وزیر امارت اسلامی گفت:«امارت اسلامی براساس توصیه ملا محمد عمر، امیرالمومنین فقید، از همان ابتدا علیه ظلم و بی عدالتی ایستاد.»

وی افزود امارت اسلامی تمام تلاش های خود را بر ریشه کن کردن بی عدالتی و ایجاد فرصت های بهتر هم پذیری متقابل متمرکز کرده است.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که چندی پیش نیز شورای علمای شیعه دیدارهایی با مقامات امارت اسلامی داشتند و مطالبات خویش را به آنها ارائه کردند.

تشکیل حکومت همه شمول با حضور نمایندگان تمام اقوام افغانستان از پیش شرط های جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن طالبان عنوان شده است.

اقلیت های مذهبی به شمول شیعیان نسبت به نوع برخورد امارت اسلامی و نوع نظام آینده  نگران هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا