• انتشار: 8 نوامبر 2015
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4107
پرینت

جلو فعالیت های قاچاقچیان آثار باستانی در بامیان گرفته شده است

مقام های امنیتی در ولایت بامیان می گویند که در نتیجه فعالیت های کشفی نیروهای امنیتی، جلو فعالیت های قاچاقچیان آثار باستانی در این ولایت، بصورت کامل گرفته شده است.

محمدعلی لگزی فرمانده امنیتی فرماندهی پولیس بامیان پیش از چاشت امروز به خبرگزاری رها گفت:” نیروهای امنیتی بامیان بتازگی برای حفاظت از آثار باستانی این ولایت و جلوگیری از قاچاق این آثار وارد اقدامات جدی شده اند”.

آقای لگزی می گوید، در نتیجه عملیات های کشفی نیروهای امنیتی، یکی از اتباع خارجی که قصد قاچاق یکی از آثار گرانبهای تاریخی بامیان را داشت، چندی پیش توسط نیروهای امنیتی در میدان هوایی این ولایت دستگیر شد که هم اکنون دوسیه/پرونده اش به سارنوالی/دادستانی محول شده است.

بامیان در مرکز کشور از ولایت هایی است که آثار تاریخی گرانبهای دوره های مختلف تاریخی را در خود جای داده است.

همچنین از مسائلی که نگرانی فرهنگیان بامیان را برانگیخته است، کاوشگری های غیر قانونی در ساحات مربوط به آثار تاریخی فرهنگی و قاچاق برخی از این آثار است.

آنان بارها از فعالیت گسترده باندهای قاچاق آثار باستانی در این ولایت ابراز نگرانی کرده اند.

با این وجود آمر امنیت قوماندانی امنیه بامیان می گوید که تعدادی از نیروهای امنیتی این ولایت برای حفاظت از آثار تاریخی، در ساحاتی که این آثار موقعیت دارند، توظیف شده اند.

او تاکید کرد، در صورتی که این نیروها متوجه کاوشگری های غیر قانونی در ساحات مربوط به آثار تاریخی شوند و نتوانند جلو آن را بگیرند، از قوماندانی امنیه در مرکز این ولایت، خواهان نیروهای کمکی می شوند.

به گفته او؛ در نتیجه همین تلاش ها، جلو کاوشگری های غیر قانونی و فعالیت قاچاقچیان آثار باستانی در بامیان گرفته شده و قوماندانی امنیه این ولایت با افراد متخلف بگونه جدی برخورد می کند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.