اجتماعی

جلسه کمیسیون رسانه‌ها و آگاهی عامه برگزار و کمیته هماهنگی پوشش رسانه یی مذاکرات صلح ایجاد شد

معاون سیاسی شورای عالی مصالحه‌ی ملی اسدالله سعادتی، قبل از پرداختن به فرآیند کاری و چگونگی موثریت کمیته هماهنگی پوشش رسانه‌یی مذاکرات صلح، روی وضعیت عمومی و آخرین پیشرفت ها در روند صلح صحبت کرده، نشست تهران و دیگر ابتکارات منطقه‌یی به منظور بازگرداندن طالبان به میز مذاکره را امیدوار کننده توصیف کرد.

محترم سعادتی، ایجاد و معرفی اعضای کمیته همآهنگی پوشش رسانه‌یی ‌مذاکرات صلح را یک گام موثر در راستای دسترسی عادلانۀ رسانه ها و خبرنگاران به روند مذاکرات و سایر موضوعات مربوط به روند صلح عنوان کرده گفت که؛ شورای عالی مصالحه ملی حق دسترسی مردم به اطلاعات و پیشرفت های روند صلح را به رسمیت می‌شناسد و همواره کوشیده است تا آزادی بیان و ارزش های مدنی و شهروندی و در مجموع فعالیت های مربوط به روند صلح رعایت شود که ایجاد کمیته همآهنگی پوشش رسانه‌یی مذاکرات صلح نیز گام دیگری در همین راستا میباشد.

در این کمیته ۱۱ تن از نمایندگان نهاد های رسانه یی و خبرنگاران از سوی جامعه خبرنگاری کشور معرفی شده و نمایندگان کمیسیون دسترسی به اطلاعات، وزارت دولت در امور صلح و دفتر رسانه‌های شورای عالی مصالحه ملی نیز حضور خواهند داشت. همچنین دارالانشای کمیسیون رسانه ها و آگاهی عامه سکرتریت این کمیته را به عهده خواهد داشت.

گفتنی است که تعدادی از خبرنگاران ولایات در این جلسه به صورت آنلاین اشتراک ورزیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا