سیاست

جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر گردید

جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، شب گذشته در قصر گلخانۀ ارگ برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی، گزارش شان را در خصوص وضعیت عمومی امنیتی کشور ارائه کردند. سپس در مورد وضعیت امنیتی کابل و حملات هدفمند تروریستی علیه فعالان جامعه مدنی، شخصیت های سیاسی و دست اندرکاران رسانه ای، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور غنی گفت: «این حملات هدفمند بالای کسانی صورت می گیرد که از افغانستان نوین نمایندگی می کنند و صدای رسای دموکراسی، جمهوریت و آزادی بیان هستند و برای حکومت افغانستان غیر قابل تحمل می باشد.»

رئیس جمهور به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی، هدایت داد اقدامات لازم را به خاطر شناسایی و مجازات عاملین رویدادهای تروریستی متذکره، روی دست گیرند.

رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح به ارگان های متذکره دستور داد در مشورت با نهادهای جامعه مدنی و رسانه ای کشور، از تمام امکانات دست داشته به خاطر جلوگیری از تکرار همچون رویدادهای ناگوار استفاده نمایند.

همچنان در این جلسه، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور در مورد دستآورد نشست های شش و نیم و نتایج آن بخاطر جلوگیری از رویدادهای جنایی در کابل، معلومات مفصل ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا