سیاست

جلسه رئیس استخبارات پاکستان با رئیس ارتش این کشور درباره افغانستان

ارتش پاکستان امروز دوشنبه (۲۶ میزان) در بیانیه ای گفت جنرال فیض حمید رئیس سازمان استخبارات این کشور در جلسه ای با جنرال «جاوید قمرباجوا» رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان گزارشی از آخرین اوضاع امنیتی درباره افغانستان را به وی ارائه کرد.

رئیس ارتش پاکستان در این جلسه نسبت به آمادگی سازمان استخبارات پاکستان ابراز خرسندی کرد و گزارشی از آخرین وضعیت امنیتی و اوضاع جاری افغانستان را از جنرال فیض حمید دریافت کرد.

جنرال فیض حمید رئیس سازمان استخبارات پاکستان در حالی گزارش به مقام های مافوق خود درباره افغانستان ارائه می دهد که وی پس از سقوط دولت پیشین بلافاصله وارد کابل شد و با مقامات ارشد طالبان دیدار کرد.

به دنبال ورود جنرال حمید به افغانستان، بسیاری ها این گمانه را مطرح کردند که او برای کمک به طالبان برای تشکیل ساختار دولت موقت وارد کابل شده است.

همچنین به تازگی منابعی به سی ان ان نیوز ۱۸ گفته اند که شیرعباس استانکزی رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر و از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده صلح آنها با آمریکا و دولت پیشین افغانستان، صراحتا از ساختار فعلی دولت موقت طالبان و مداخلات پاکستان در امور داخلی افغانستان انتقاد شدید کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا