• انتشار: 24 فوریه 2018
  • ساعت: 10:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26670
پرینت

جشنواره بازی های زمستانی در بامیان آغاز شد

نخستین جشنواره بازی های زمستانی با اشتراک بیش از ۱۵۰ ورزشکار از ولایت های بامیان، کابل، میدان وردک، پنجشیر و غزنی روز گذشته در روی یخ بندامیر آغاز گردید.

دفتر مطبوعاتی والی بامیان نوشته است که نخستین جشنواره بازی های زمستانی با اشتراک بیش از ۱۵۰ ورزشکار از ولایت های بامیان، کابل، میدان وردک، پنجشیر و غزنی روز گذشته در روی یخ بندامیر آغاز گردید.

بازی های اسکی روی یخ، اسکت و کورلینک روی یخ بند هیبت در پارک ملی اجرا شدند.

دفتر والی بامیان نوشته است که هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی ظرفیت های زمستان سرد و برفی بامیان در جهت مساعد بودن هر گونه بازی های زمستانی و جلب گردشگران در این فصل عنوان شده است.

این جشنواره که بازی های مختلف زمستانی را شامل‌ میشود، به همکاری دفتر والی، و توسط بامیان اسکی کلب، شرکت مخابراتی اتصالات و ریاست اطلاعات و فرهنگ برگزار شده است، قرار است فردا مسابقات اسکی و اسنوبورد این جشنواره در منطقه لدوی شهیدان برگزار گردد.

به گفته ی منبع، زمستان سرد و برفی بامیان با برگزاری مسابقات بازی های زمستانی این ولایت را زبان زد عام و خاص در داخل و خارج از کشور نموده است. همه ساله صدها ورزشکار داخلی و خارجی در تپه های برفی بامیان مصروف تمرینات می باشند و از فضای امن و صلح آمیز این ولایت لذت میبرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *