• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67116
پرینت

جسد ۱۵ نیروی ارتش پیشین در سردخانه شفاخانه سردار محمد داود خان کابل نگهداری می شود

فصیح‌الدین، رییس ستاد ارتش امارت اسلامی طالبان در یک سخنرانی در بدخشان گفته بود یک کانتینر از اجساد نظامیان پیشین در کابل توسط این گروه نگهداری می‌شود.

به گفته مقامات امارت اسلامی طالبان اجساد پانزده نیروی ارتش پیشین در سردخانه شفاخانه سردار محمد داودخان کابل نگهداری می شود.

وزارت دفاع امارت اسلامی افزود این اجساد بیش از پنج ماه است در سردخانه نگهداری شده است.

همچنین حنیف خان، آمر پتالوژی شفاخانه‌ی سردار محمد داوود خان گفته است از مجموع ۱۵ جسد نیروهای ارتش پیشین، اجساد شش نفر قابل تثبیت است و بقیه اجساد قابل شناسایی نمی باشد.

در همین حال، وزارت دفاع طالبان گفته است این افراد در جنگ ها یا دیگر درگیری ها کشته شده‌اند. طالبان از خانواده‌هایی که نظامی‌شان لادرک هستند، خواست برای شناسایی آنان به این شفاخانه مراجعه کنند.

این گروه اما تأکید کرده‌ است شماری از خانواده‌ها برای شناسایی نظامیان‌شان به این شفاخانه مراجعه کرده اند ولی نتوانسته اند اجساد را شناسایی کنند.

قبل از این، فصیح‌الدین، رییس ستاد ارتش طالبان در یک سخنرانی در بدخشان گفته بود یک کانتینر مملو از اجساد نظامیان پیشین در کابل توسط این گروه نگهداری می‌شود.

او گفته بود هنوز هویت این افراد شناسایی نشده است.

همچنین او تأکید کرده بود وابستگان آنان هم برای شناسایی آنان به این شفاخانه مراجعه نکرده‌اند. .

ارتش و سایر نهادهای امنیتی افغانستان به‌دنبال تسلط طالبان بر کشور در تاریخ ۲۴ اسد، از هم پاشید. به‌دنبال آن بسیاری از این نیروها مدعی شدند طالبان شماری از همکاران‌شان را شناسایی و بازداشت کرده‌اند.

همچنین در شماری از این ولایات، اعضا و فرماندهان پیشین نیروهای امنیتی و دفاعی توسط نیروهای طالبان در بخش‌هایی از کشور کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.