• انتشار: ۹ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۴۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18054
پرینت

جدیدترین دستور دونالد ترامپ در پیوند به مهاجرت

دونالد ترامپ در اولین روزهای کاری خود دستوری برای محدود سازی مهاجرت و سفر به امریکا را صادر کرده است که متن آن قرار زیر است:

با اختیاراتی که توسط قانون اساسی و قوانین ایالات متحده آمریکا از جمله قانون مهاجرت و ملیت به عنوان رئیس جمهور به من واگذار شده و جهت حفاظت از مردم آمریکا در برابر حملات تروریستی توسط شهروندان خارجی که به آنها اجازه ورود به ایالات متحده داده شده است، این فرمان بدین ترتیب است: جهت محافظت از آمریکاییان، ایالات متحده باید اطمینان حاصل کند به آنهایی که اجازه ورود به این کشور داده می شود دارای گرایش های خصمانه نسبت به این کشور و اصول بنیادین آن ندارند.

ایالات متحده نمی تواند و نباید اجازه ورود به افرادی دهد که از قانون اساسی آمریکا حمایت نمی کنند و یا کسانی که اعتقادات خشونت آمیز را نسبت به قوانین ایالات متحده در ارجحیت قرار می دهند.

به علاوه، ایالات متحده نباید کسانی را که در اعمال ناشی از تعصب و تنفر (از جمله قتل های ناموسی، سایر اشکال خشونت علیه زنان، یا آزار و اذیت افرادی که پیرو ادیان دیگری غیر از دین آنها هستند) و کسانی که آمریکایی ها را از هر نژاد، جنسیت یا گرایش جنسی سرکوب می کنند، به این کشور بپذیرد.

بخش ۲. سیاست، سیاست ایالات متحده حفاظت از شهروندانش از اتباع خارجی است که قصد اجرای عملیات های تروریستی در ایالات متحده را دارند؛ و جلوگیری از ورود اتباع خارجی که قصد سو استفاده از قوانین مهاجرت ایالات متحده برای اهداف بدخواهانه را دارند.

بخش ۳: تعلیق صدور ویزا و سایر مزایای مهاجرتی به شهروندان کشورهای مورد نگرانی خاص.

(آ) وزیر امنیت کشور با مشورت وزیر امور خارجه و رییس اداره اطلاعات ملی ، فورا یک بررسی را شروع خواهند کرد تا اطلاعات لازم از هر کشوری برای تصمیم گیری درباره صدور ویزا، پذیرش، و یا مزایای دیگر تحت قانون ملیت و مهاجرت را تعیین کنند تا مشخص کنند فردی که تقاضای دریافت این مزایا را دارد همان کسی است که ادعا می کند و این فرد برای امنیت یا ایمنی عمومی یک تهدید محسوب نمی شود

بخش ۴: تجدید برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده برای سال مالی ۲۰۱۷.

(آ) وزیر امور خارجه برنامه پذیرش پناهندگان را به مدت ۱۲۰ روز معلق خواهد کرد. در این مدت ۱۲۰ روزه، وزیر امور خارجه به همراه وزیر امنیت کشور و با مشورت با رییس اطلاعات ملی، تقاضای برنامه پذیرش پناهندگان و روند داوری را بررسی خواهند کرد تا تعیین کنند چه فرایندهای مضاعفی باید درنظر گرفته شود تا اطمینان حاصل کنیم آن کسانی که برای برنامه پناهندگی پذیرفته شده اند خطری برای امنیت و رفاه ایالات متحده نخواهند داشت، و آن فرایندهای مضاعف را به اجرا خواهند گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.