سیاستِتیتر یک

جبهه مقاومت پنجشیر سه ولسوالی را از طالبان پس گرفتند

به نقل از برخی منابع آگاه نیروهای جبهه پنجشیر موفق به آزادسازی سه منطقه ولایت پنجشیر از تصرف گروه طالبان شده اند.

به نقل از منابع آگاه در جبهه پنجشیر، نیروهای تحت امر احمد مسعود موفق به باز پس گیری سه ولسوالی دره، آبشار و پریان در شمال و شمال شرقی ولایت پنجشیر شدند.

به گفته این منبع آگاه، گروه طالبان درپی درگیری در این سه منطقه شماری از نیروهای خود را از دست داده است.

گفتنی است روز دوشنبه هفته گذشته، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان از تصرف کامل این گروه بر تمامی ولسوالی های ولایت پنجشیر خبر داده بود اما نیروهای جبهه پنجشیر این ادعا را فوراً رد کردند.

ولایت پنجشیر تنها ولایتی است که هنوز به تصرف کامل طالبان در نیامده است، و نیروهای احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود قهرمان ملی با تشکیل «جبهه مقاومت ملی» به مبارزه با نیروهای طالبان می پردازند.

نیروهای طالبان اما با دست برتر داشتن در این نبرد، تمامی راه های مواصلاتی به این ولایت را مسدود و خدمات مخابراتی و انترنت را نیز برای این ولایت قطع کرده اند.

طی درگیری های مسلحانه نیز همواره دو طرف مدعی بوده اند که خسارات و تلفات زیادی را به طرف مقابل وارد کرده اند، اما از آنجایی که تمامی راه های ارتباط گیری با آن ولایت مسدود است، تایید مستقلانه خبرهای مخابره شده دشوار است.  

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. احمق قتی ای گپ زدنت امی پنجشیری ها خو بسیار ده تبلیغات پیش استن کدام کوس مادر میگه که گرفتین خایه را هم گرفته نمیتوانن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا