سیاستِتیتر یک

جبهه مقاومت: هیچ توافقی میان ما و امارت اسلامی در مسکو نشده است

کرام الدین عظیمی عضو دفتر سیاسی جبهه مقاومت در واشنگتن به خبرگزاری رها می گوید که تصاویر متن توافقنامه ای که در فضای مجازی مبنی بر توافق میان جبهه مقاومت و امارت اسلامی منتشر شده است، حقیقت ندارد.

گفتنی است که روز شنبه (۱۶ دلو) تصاویر یک متن دو صفحه ای در فضای مجازی به سرعت میان کاربران همرسانی شد که به موجب آن، گویا احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت با ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس الوزرای طالبان به یک توافق ابتدایی برای حل مشکلات شان رسیده اند.

در این متن دیده می شود که جبهه مقاومت برخی چهره های تاجیک تبار به شمول امرالله صالح و اسماعیل خان را برای عضویت در چارچوب امارت اسلامی پیشنهاد کرده است.

صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت اما در واکنش به انتشار این تصاویر در توییتی هر گونه توافق و نشست با سران طالبان را رد کرد و گفت که هر آنچه جبهه مقاومت تصمیم بگیرد از طریق سخنگوی رسمی اش اعلام می گردد.

وی با صدور بیانیه ای افزوده است که اساس تصمیم گیری های جبهه مقاومت را منافع کلان کشور در راستای استقلال و تمامیت ارضی افغانستان تشکیل می دهد.

آقای احمدی در حالی این توافقنامه را شایعه می خواند که چندی قبل هنگام سفر امیرخان متقی وزیر خارجه طالبان به تهران، هر گونه دیدار سران مقاومت با متقی را رد کرد اما کمی بعد هر دو طرف اذعان به این ملاقات کردند.

در همین حال، کرام الدین عظیمی عضو دفتر سیاسی جبهه مقاومت در واشنگتن به خبرگزاری رها گفت که چنانچه جبهه مقاومت به هر گونه توافقی با امارت اسلامی برسد، آن را از مردم افغانستان پنهان نخواهد کرد.

وی معتقد است که انتشار چنین تصاویری برای مغشوش ساختن ذهن مردم و تخریب چهره جبهه مقاومت می باشد.

او می گوید: «خواست ما از امارت اسلامی کاملا مشخص است و آن تغییر ساختار نظام از امارت به پارلمانی است؛ به هیچ عنوان از این خواسته خود کوتاه نخواهیم آمد و اگر توافقی صورت بگیرد باید در این راستا باشد.»

کرام الدین عظیمی اما در همین حال برگزاری یک نشست میان جبهه مقاومت و امارت اسلامی با میزبانی مسکو را در آینده مردود ندانست.

بیشتر بخوانید: (روی لینک زیر بزنید)

ذبیح الله مجاهد: احمد مسعود و اسماعیل خان با هیات طالبان در تهران دیدار کردند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا