امنیت و جرایمِتیتر یک

جبهه مقاومت: مدیر استخبارات طالبان برای پنجشیر به جبهه مقاومت پیوست

جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود می گوید که فرمانده «ملک» مدیر استخبارات قوماندانی امنیه طالبان برای پنجشیر از صفوف این گروه جدا شده و به جبهه مقاومت پیوسته است.

پایگاه اطلاع رسانی جبهه مقاومت در خبرنامه ای امروز (یکشنبه ۱۸ ثور) نوشته است که این فرمانده طالبان با تجهیزات نظامی و افراد تحت امرش به دلیل اختلافات درونی با مقام های محلی طالبان به تازگی وارد صفوف نیروهای جبهه مقاومت شده است.

براساس خبرنامه مذکور، فرمانده ملک به دلیل همین اختلافات درونی چندی پیش توسط طالبان زندانی شده و پس از آزادی به حیث مدیر استخبارات فرماندهی امنیه ولایت پنجشیر گماشته شده بود.

جبهه مقاومت در خبرنامه اش همچنین می گوید که اختلافات درونی در میان طالبان در بسیاری از موارد حتی منجر به کشتار میان این گروه شده است.

قابل ذکر است که جنگجویان جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود از عصر روز جمعه هفته گذشته تاکنون حملات متعددی را به مواضع طالبان در ولایات پنجشیر و تخار راه اندازی کرده اند.

در چندین مورد این جبهه همچنین مدعی شده که کنترل بخش های زیادی از چند ولسوالی پنجشیر را از دست طالبان خارج ساخته و در کنترل خود در آورده است.

با این وجود ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز گذشته وقوع هر گونه درگیری نظامی در پنجشیر و تخار را رد کرد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا