سیاستِتیتر یک

جبهه مقاومت: جامعه جهانی ۶ ماه پیش نزدیک بود طالبان را به رسمیت بشناسد

علی میثم نظری مسئول ارتباط خارجی جبهه مقاومت می گوید که پس از سقوط دولت پیشین، بجز یکی دو کشور، باقی کشورهای جهان تصمیم داشتند طالبان را به رسمیت بشناسند.

میثم نظری در گفت و گویی مفصل با محمد حسین جعفریان، خبرنگار ایرانی گفته است که فعالیت های جبهه مقاومت تاثیرات مطلوبی داشته و یکی از آنها این بوده که جهان را از رسمیت دهی به طالبان باز داشته است.

آقای نظری افزود پس از سقوط دولت پیشین، جامعه جهانی با این تصور که بجز طالبان گزینه دیگری در افغانستان نیست و جهان باید با طالبان تعامل داشته باشند، نزدیک بود که آنها را به رسمیت بشناسد.

او علاوه کرد که اما هم اکنون جهان به این نتیجه رسیده که خیلی زود است تا یک تصمیم در خصوص افغانستان بگیرد.

وی در پاسخ به فعالیت های جبهه مقاومت، گفت: «در این مدت  توانستیم از به رسمیت شناختن طالبان جلوگیری کنیم. در هر پلتفرم یا مرجعی که خواستند مشروعیت بگیرند، آنان را به چالش کشاندیم. تحریم‌ها، یکسال تمدید شدند و جهان همچنان حاضر نیست این‌ها را به رسمیت بشناسد.»

این عضو جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود همچنین می گوید که امارت اسلامی سعی داشت تا از سازمان همکاری های اسلامی استفاده سیاسی کند اما از آنجا نیز دست خالی بازگشت.

گفتنی است که پس از گذشت بیش از شش ماه از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، تاکنون هیچ کشوری امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته و تشکیل دولتی همه شمول، احترام به حقوق شهروندان به ویژه زنان و مبارزه با تروریسم را از جمله پیش شرط های رسمیت بیان کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا