سیاستِتیتر یک

جبهه مقاومت: امیرخان متقی امیدوار است جایگاه شبکه حقانی میان طالبان تضعیف شود

سخنگوی جبهه مقاومت می گوید که امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان امیدوار است که جایگاه شبکه حقانی در میان طالبان تضعیف گردد تا زمینه مذاکرات با سران جبهه مقاومت فراهم گردد.

صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت ملی در صحبت با افغانستان انترنشنال می گوید که امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان امیدوار است که جایگاه شبکه حقانی در میان طالبان تضعیف گردد تا از این رو زمینه مذاکرات با سران جبهه مقاومت فراهم گردد.

صبغت الله احمدی در واکنش به گزارش های منتشر شده مبنی بر دیدار و گفتگوی احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی با امیرخان متقی گفت که اختلافات درونی و کارشکنی های شبکه حقانی مانعی برای مذاکرات میان طالبان و سران جبهه مقاومت ملی است.

لازم به ذکر است که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز دوشنبه ۲۰ جدی تایید کرد که احمد مسعود و اسماعیل خان با هیات طالبان در تهران دیدار کرده اند.

این در حالیست که صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت پیش تر گفته بود که هیچ برنامه ای برای مذاکره میان طالبان و احمد مسعود وجود ندارد.  

اما وی علاوه می کند که ظاهرا اختلافات داخلی طالبان باعث شده بود که متقی اجندایی برای گفتگو با احمد مسعود و دیگر چهره‌های مخالف امارت اسلامی در ایران نداشته باشد.

به گفته احمدی، متقی شبکه حقانی را متهم کرده که «مانعی در برابر کارهای عادی» طالبان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا