• انتشار: 10 آوریل 2018
  • ساعت: 11:33
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 27369
پرینت

جاپان ۵٫۳ میلیون دالر برای کمک های بشردوستانه به نهادهای مختلف در افغانستان داد

دولت جاپان تصمیم گرفته تا مبلغ ۵٫۳ میلیون دالر را برای کمک های بشردوستانه و اضطراری به نهادهای مربوطه در افغانستان اعطا کند.

براین اساس، این مبلغ به نهادهای مختلفی به شمول کمیسریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، یونسیف، یونماس، برنامه خوراکه جهانی، سازمان بهداشت جهانی و اداره بین المللی مهاجرت اعطا می گردد تا برای حمایت از مهاجرانی که از کشورهای ایران و پاکستان باز می گردند، برای مردمانی که از امنیت غذایی محروم اند، و یا با مشکلاتی مانند سوتغذیه، بلایای طبیعی، آوارگی و دیگر شرایط اضطراری مواجه اند، به مصرف برسد.

گفته شده که از این مبلغ یک میلیون دالر به «UNHCR» داده می شود تا از مهاجرانی که از کشورهای ایران و پاکستان باز می گردند، حمایت صورت بگیرد. همچنین از این مبلغ برای کمک به بیجا شدگان داخلی کشور نیز استفاده می گردد.

هشتصد هزار دالر نیز برای «یونیسف» اعطا می گردد تا برای حدود ۱۲۵۰۰ کودک متاثر از بیجاشدگی و دیگر شرایط اضطراری زمینه تحصیلات فراهم گردد.

همچنین یک میلیون دالر برای بخش ماین پاکی سازمان ملل متحد در افغانستان، یک میلیون دالر برای برنامه خوراکه سازمان ملل متحد، پنجصد هزار دالر برای سازمان بهداشت جهانی مقیم در افغانستان، و در نهایت یک میلیون دالر دیگر برای سازمان بین المللی مهاجرت اعطا می گردد، تا هر یک در بخش های مربوطه خود فعالیت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.