امنیت و جرایم

جاری شدن سیلاب در ۱۵ ولایت دست کم ۴۶ کشته بر جای گذاشته است

مسوولان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گویند جاری شدن سیلاب‌ها در ۱۵ ولایت کشور جان دست‌کم ۴۶ نفر را گرفته است. این آمار بین یازدهم تا پانزدهم ثور امسال (۱۴۰۰) ثبت شده است.

احمد تمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث امروز (چهارشنبه، پانزدهم ثور) گفت این سیلاب‌ها در ولایت‌های هرات، غور، بدخشان، پنجشیر، بامیان، دایکندی، بادغیس، تخار، میدان‌وردک، خوست، سمنگان، سرپل و بغلان سرازیر شده است.

آقای عظیمی می‌افزاید در نتیجۀ این سیلاب‌ها دست‌کم ۴۶ تن جان باخته و شش نفر دیگری زخمی شده‌اند. همچنان ۲۱ نفر دیگری در پی سرازیر شدن این سیلاب‌ها در کشور ناپدید شده‌اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث زیان برخاسته از این سیلاب‌ها را گسترده توصیف می‌کند. او خاطرنشان می‌سازد که بیش از ۷۰۰ خانۀ رهایشی در پی این سیلاب‌ها تخریب شده و حدود ۵۰۰ خانواده نیز از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.

آقای عظیمی علاوه می‌کند که ۲ هزار و ۴۵۰ رأس مواشی نیز در پی جاری شدن این سیلاب‌ها در کشور تلف شده‌اند.

احمد تمیم عظیمی همچنان می‌گوید که تیم‌های ساحه‌یی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث هم‌اکنون سرگرم توزیع کمک‌های ضروری به متضرران سیلاب‌ها در ۱۵ ولایت هستند.

این در حالی است که از یک هفته به این‌سو بارنده‌گی‌های شدید در شماری از ولایت‌های کشور جریان دارد. ادامۀ این بارنده‌گی‌ها باعث جاری شدن سیلاب‌ها در ۱۵ ولایت کشور شده است. ولایت‌های غربی، شمالی و مرکزی از جاری شدن این سیلاب‌ها بیشتر متضرر شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا