• انتشار: 18 ژوئن 2019
  • ساعت: 16:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35183
پرینت
سفیر هند در کابل:

ثبات در افغانستان به نفع کشورهای منطقه و جهان است

وینی کمار، سفیر هند در کابل در دیدار با محمدکریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح افغانستان گفت استقرار امنیت و ثبات در افغانستان به نفع کشورهای منطقه و جهان است.

در این دیدار که امروز (سه‌شنبه، ۲۸ جوزا) در کابل انجام شد دو طرف در مورد روند صلح افغانستان بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

سفیر هند در کابل در این دیدار ابراز امیدواری کرد افغانستان در سایه‌ی همکاری‌های بین‌المللی از چالش‌های موجود عبور کرده و به ثبات پایدار دست یابد.

او همچنان بر حمایت دوام‌دار کشورش از افغانستان در عرصه‌های مختلف تأکید کرد.

در همین حال رییس شورای عالی صلح نیز نقش هند در فرایند پیشرفت افغانستان را مفید خوانده و به ادامه‌ی همکاری هند در زمینه‌های بازسازی و نوسازی تأکید کرده است.

آقای خلیلی همچنان نقش کشورهای منطقه را در موفقیت روند صلح موثر دانست و گفت افغانستان انتظار دارد که کشورهای منطقه افغانستان را برای موفقیت روند صلح یاری رسانند.

این در حالی است که تلاش‌های داخلی و خارجی از سال گذشته به این طرف برای کشانیدن طالبان به میز مذاکره و گفت‌وگوی مستقیم با حکومت افغانستان جریان دارد. اما این گروه تا هنوز هر گونه گفت‌وگوی مستقیم با حکومت افغانستان را پیش از توافق با امریکا روی خروج نیروهای این کشور از افغانستان، رد کرده است.

از سویی هم قرار است در روزهای آینده هفتمین دور مذاکرات میان زلمی خلیل‌زاد و نمایندگان گروه طالبان آغاز شود. سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز دوشنبه (۲۷ جوزا) به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که در این دور مذاکرات روی خروج نیروهای خارجی از افغانستان تمرکز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.