ورزشی

تیم ملی بوکس افغانستان پس از اتمام مسابقات در صربستان به کشور باز نمی گردد

اعضای تیم ملی بوکس مردان افغانستان به همراه مدیران این رشته ورزشی که ماه گذشته به کشور صربستان برای اشتراک در بازی های جهانی رفته بودند، تصمیم گرفته اند که اعلام درخواست پناهندگی کرده و به افغانستان باز نگردند.

وحید الله حمیدی رئیس فدراسیون بوکس کشور به آسوشیتدپرس در این باره گفت: «زمانی که طالبان قدرت را در افغانستان بدست گرفتند، همه چیز تغییر کرد. زیر سایه رژیم و حکومت جدید، سخت بود که بتوانیم در رقابت های جهانی اشتراک کنیم.»

این گروه ۱۱ نفره پیش از رفتن به شهر بلگراد پایتخت صربستان به چندین سفارت خانه اروپایی برای دریافت ویزای بشردوستانه مراجعه کرده بودند؛ تا اینکه در نهایت پس از دریافت ویزای ایران، وارد این کشور شده و از شهر تهران موفق به دریافت ویزای صربستان برای اشتراک در مسابقات جهانی مشت زنی به تاریخ ۲۴ اکتبر الی ۶ نوامبر شدند.  

حمیدی می گوید که طالبان ورزش مشت زنی را تایید نمی کنند، و از این رو برای این ورزشکاران سخت بود که بتوانند در افغانستان به ورزش مورد علاقه شان بپردازند.

آقای حمیدی گفت که مدت اعتبار ویزاهایشان تمام شده است، اما از سوی دوستان و خانواده هایشان در افغانستان توصیه شده که به کشور بازنگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا