• انتشار: 24 سپتامبر 2019
  • ساعت: 01:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37973
پرینت
در آخرین روزهای کاروزارهای انتخاباتی غنی به بامیان رفت

تیم دولت ساز جایگاه واقعی بامیان را احیا می کند

در آخرین روزهای باقی‌مانده از کارزارهای انتخاباتی، محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رهبران حکومت وحدت ملی، تلاش های خود را افزایش داده اند. در این راستا روز دوشنبه(۱ میزان) بامیانی‌ها میزبان تیم انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری رییس‌جمهور غنی بودند. دو معاون غنی نیز در این سفر وی را همراهی می کردند.

اشرف غنی در سخنرانی خود در جمع صدها باشنده ولایت بامیان، از آن‌ها خواست در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کنند.

وی به مردم بامیان اطمینان داد روند اعمار راه‌های مواصلاتی مناطق مرکزی و تسریع آن را به گونه‌ درست مدیریت خواهد کرد و جایگاه تاریخی این ولایت را بار دیگر احیا می‌کند.

رییس تیم دولت‌ساز گفت: «اکنون زمان آن رسیده است که سال‌های محرومیت بامیان به آبادانی و شکوفایی مبدل گردد. ما برای زنده شدن و بازآفرینی و جایگاه دوباره‌ بامیان عزم قاطع داریم.»

او همچنان گفت، در صورتی که پیروز انتخابات پیش‌‌رو شود، در قسمت تأمین امنیت، تعدیل واحدهای اداری، استفاده از ظرفیت‌های موجود انسانی، تسریع روند تقویت زیربناها و مشارکت مردم بامیان در تصمیم‌گیری و توسعه متوازن توجه بیشتر خواهد کرد.

اشرف غنی تأکید کرد امروز نسل جوان هزاره، عقده حقارت ندارد، خود را از هیچ‌کس کم نمی‌داند و حاضر به رقابت با تمام برادران و خواهران خود است.

وی تصریح نمود بامیان دوباره زنده و احیا می‌شود و امید است که خدمات آن‌ها، زمینه اعتماد را به وجود آورد.

رییس تیم انتخاباتی دولت‌ساز در سخنان خود در بامیان با بیان این‌که «دهل دوسره صدای خوش دارد اما حکومت دوسره خدمت کرده نمی‌تواند» به نوعی تأکید کرد در صورت پیروزی در انتخابات، دیگر نهادی به نام ریاست اجرایی وجود نخواهد داشت.

وی همچنان تأکید کرد مردم افغانستان هرگز به عقب بر نمی‌گردند و در انتخابات از تیمی حمایت خواهند کرد که به نظام جمهوریت و تمثیل اراده‌ی مردم برای تعیین حق سرنوشت آنان احترام می‌گذارد.

ادامه کارزارهای انتخاباتی در غور، میدان وردک و کابل

محمد اشرف غنی در حالی روز دوشنبه به ولایت مرکزی بامیان سفر کرد که معاون دوم او در چند روز گذشته مصروف بازدید از دیگر مناطق مرکزی بوده است.

سرور دانش در این سفرها، از ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک بازدید کرد و مردم را به حمایت از تیم انتخاباتی دولت‌ساز تشویق نمود.

این در حالی است که پس از سفر کوتاه امروز اشرف غنی به ولایت بامیان، کارزارهای انتخاباتی او در کابل ادامه یافت؛ او ابتدا با بزرگان قومی ولایت ارزگان دیدار کرد، در میان بزرگان قوم الکوزی، توتاخیل، زازی، منگل و زدران سخن گفت و در جمع شورای سراسری خوگیانی حاضر شد.

تنها سه روز تا پایان کارزارهای انتخاباتی

تنها سه روز به پایان کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است. زلمی رسول و شیدا محمد ابدالی، دو نامزد انتخاباتی، به نفع اشرف غنی و تیم دولت‌ساز کنار رفتند.

اما هم‌زمان با تشدید کارزارهای انتخاباتی، تعدادی از چهره‌های سیاسی و جهادی که پیش از این حمایت خود را از تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر اعلام کرده بودند، با جمع شدن حول محور حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین، با بیان این‌که صلح، اولویت اساسی در شرایط کنونی افغانستان است، در بیانیه‌ای که روز دوشنبه(۱ میزان) منتشر کردند، هشدار دادند برگزاری انتخابات در چنین شرایطی، کشور را به سوی بحران بیشتر سوق می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.