• انتشار: 24 فوریه 2020
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41892
پرینت

تیم ثبات و همگرایی برای برگزاری مراسم سوگند عبدالله عبدالله کمیسیون تشکیل داد

عبدالله عبدالله که براساس آراء پاک مردم خود را برنده انتخابات می داند کمیسیونی را برای برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری تشکیل داده است.

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» که خودش را براساس آرای بایومتریک‌شده پیروز انتخابات ششم میزان می‌داند، کمیسیونی را برای برگزاری مراسم تحلیف خود و معاونانش ایجاد کرده است.

فریدون خوزون، سخن‌گوی «ثبات و همگرایی» امروز (دوشنبه، ۵ حوت) به رسانه ها گفت ریاست این کمیسیون را فضل‌احمد معنوی به عهده دارد. همایون همایون، عضو پیشین مجلس نمایندگان نیز یکی از اعضای این کمیسیون است.

آقای خوزون همچنان گفت این کمیسیون تا کنون دو جلسه برگزار کرده است. در این جلسه در مورد آمادگی‌ها و چگونگی برگزاری مراسم تحلیف آقای عبدالله و معاونان او بحث شده است.

خوزون در این مورد جزئیات بیشتر ارایه نکرد، اما گفت فیصله‌های نهایی کمیسیون توظیف‌شده به‌زودی با مردم شریک خواهد شد. او در مورد زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف نیز چیزی نگفت.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات محمد اشرف غنی را برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان اعلام کرده است. نتایجی که از سوی کمیسیون اعلام شده، با مخالفت عبدالله عبدالله، رقیب اصلی او مواجه شده است.

آقای عبدالله در سه روز گذشته برای ولایت‌های سرپل و جوزجان والی جدید تعیین و معرفی کرده است. والی برحال پنجشیر نیز از عبدالله حمایت کرده است. ثبات و همگرایی گفته است در روزهای آینده برای شماری دیگر از ولایات نیز والی معرفی خواهد شد.

از سویی هم، عبدالله در حالی برای برگزاری مراسم تحلیف خود کمیسیون تشکیل داده است که پیش از آن، اشرف غنی نیز یک کمیسیون دولتی را تحت ریاست مشترک رییس اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی و رییس شورای ولایتی پروان ایجاد کرده است.

این کمیسیون موظف شده است تمام آمادگی‌ها، ترتیبات لازم، تدابیر عملی، امنیتی، تشریفاتی و تدارکاتی را به‌منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و در مرحله‌ی اجرا قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.