• انتشار: 12 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:30
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37683
پرینت

تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی از هوادارانش خواست تقلبات انتخاباتی را گزارش دهند

آقای عثمانی در بخشی از سخنانش گفت دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی نمی‌گذارد که تجربه‌ی انتخابات سال ۲۰۱۴ در کشور تکرار شود.

تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، از هوادارانش خواست تقلب و تخلف‌های انتخاباتی را به کمیسیون‌ها و دسته‌های انتخاباتی گزارش دهند.

علی‌احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی دسته‌ی ثبات و همگرایی که امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله) در یک کنفرانس خبری در کابل صحبت می‌کرد، خطاب به هواداران این دسته گفت: «شما مسئولیت دارید که اگر چیزی را اطلاع یافتید در اختیار ارگان‌های مربوطه از جمله کمیسیون‌ها و تیم‌های انتخاباتی قرار بدهید.»

آقای عثمانی از رسانه‌ها، نهادهای جامعه‌ی مدنی، احزاب سیاسی، نهادهای ناظر در روند انتخابات افغانستان و جامعه‌ی بین‌المللی نیز خواست که انتخابات ریاست‌جمهوری کشور را نظارت و برای شفاف‌برگزارشدن آن و تشویق مردم به شرکت در انتخابات با کمیسیون‌های انتخاباتی همکاری کنند. به گفته‌ی او، همکاری این نهادها می‌توانند سبب شفافیت در روند انتخابات و اشتراک گسترده‌ی مردم در این روند شود.

آقای عثمانی در بخشی از سخنانش گفت دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی نمی‌گذارد که تجربه‌ی انتخابات سال ۲۰۱۴ در کشور تکرار شود.

او با اشاره به دسته‌ی انتخاباتی «دولت‌ساز» گفت: «عملکرد شما در انتخابات سال ۲۰۱۴ باعث ناامیدی‌ها در جامعه‌ی ما و جامعه‌ی بین‌المللی شده است.»

آقای عثمانی تأکید کرد تقلب در این انتخابات به «ناامیدی جامعه‌ی افغانستان از مردم سالاری و جامعه‌ی بین‌المللی از کمک به افغانستان» انجامیده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است تا حدود دو هفته‌ی دیگر (ششم میزان) برگزار شود. در این دور، ۱۷ نامزد به‌شمول محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رهبران حکومت وحدت ملی، برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری باهم رقابت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.