• انتشار: 18 سپتامبر 2018
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29328
پرینت
امروز در یولمرب مزار شریف

تیر اندازی موجب اخلال در سخنرانی محمد محقق شد

تیراندازی باعث اختلال در محفل سخنرانی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه گردید.

حاج محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان که برای کمپاین فرزندش محقق علی محقق به شهر مزار شریف آمده بود، به بهانه تجلیل از مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام قصد کمپاین برای نامزدی فرزندش محمد علی محقق در شهر مزار شریف را داشت، اما بدلیل تیر اندازی که در حین سخنرانی وی از سوی افراد ناشناس در بیرون از مسجد صورت گرفت، سخنان وی ناتمام ماند.
با آنکه آقای محقق عضو رسمی حکومت میباشد، اما حکومت را مورد انتقاد تند خود قرار داد.
معاون ریاست اجرائیه کشور در بخشی از سخنان خودش به تبعیضات ناروایی اشاره کرد که در تمامی دوایر دولتی برضد مردم شیعه و هزاره جریان دارد و افزود: در کشور ما نباید یک شهر و دو نرخ باشد و ما عدالت اجتماعی را در تمامی عرصه ها برای همگان خواستاریم.
آقای محقق در بخش دیگری از سخنرانی امروزش از کارکردهای رییس جمهور غنی انتقاد کرده گفت: در مدت باقی مانده عمر حکومت وحدت ملی ناچاریم تا پایان این مدت با حکومت باشیم، اما در انتخابات بعدی در کنار دولت نخواهیم بود و با یک تیم قوی در برابر حکومت وارد کار وزار انتخاباتی خواهیم شد و از مردم خواست وی را در کار زار انتخابات آینده ریاست جمهوری یاری کند.
رهبر حزب وحدت همچنین با اشاره به تبعیضات ناروای حکومت های گذشته در برابر مردم هزاره افزود که: ما خانه زاد کسی نیستیم و عاشق قیافه هیچکس نیز نمی باشیم و فقط حق مردم خود را بصورت عادلانه می خواهیم.
هنوز سخنان ایشان پایان نیافته بود که صدای شلیک چندین گلوله از بیرون مسجد بلند شد و سخنان وی نیمه تمام ماند.
این محفل در مسجد محمد رسول الله که در منطقه یَلمرب مزار شریف موقعیت دارد، برگزار شده بود.
خبرنگار رها مزار شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.