• انتشار: 23 آوریل 2020
  • ساعت: 17:48
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43988
پرینت

تولیدکنندگان نفت در امریکا در آستانه ورشکستگی قرار دارند

در تاریخ ۲۰ اپریل قیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه می، در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۳۱۶ درصد کاهش به منفی ۳۹ دالر و ۵۵ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه در طول تاریخ به شمار می‌رود.

سقوط شدید بهای نفت در امریکا، شرکت‌های نفتی این کشور را وادار به متوقف کردن حفاری چاه های جدید کرده و این شرکت‌های در حال بستن حفاری‌های سابق هستند.

مؤسسه تحقیقاتی آی اچ اس مارکت در آخرین تحلیل خود اعلام کرد که سقوط تاریخی بهای نفت، تولیدکنندگان را وادار به متوقف کردن حفاری چاه های جدید کرده و شرکت نفتی کشور در حال بسته کردن چاه‌های سابق هستند. این کار تولید نفت امریکا را ۲۰ درصد کاهش و هزاران کارگر صنعت را بیکار خواهد ساخت.

صنعت شیل امریکایی با بحران روبرو است. در آینده نزدیک، تولید نفت به حدود ۱٫۷۵ میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد. تولیدکنندگان انرژی در امریکا چاه‌ های نفت را بسته می‌کنند و حدود ۵۱ هزار کارگر را اخراج می‌کنند، حقوق ماهانه کارگر را کاهش می‌دهند و اعلام ورشکستگی می‌کنند. این تنها شش هفته پس از آغاز سقوط بهای نفت اتفاق افتاده است. به دلیل کرونا ویروس تقاضا برای نفت پایین آمده است و تنها چند هفته از پر شدن امکانات انبارداری باقی مانده است. و این همه عوامل شرکت‌های امریکایی را مجبور به کاهش تولید نفت می‌کند.

این موسسه تحقیقاتی علیرغم اظهارت اخیر ترامپ در مورد «تسلط بر انرژی امریکا» را بحران فعلی و پایان سریع انقلاب شیل در امریکا توصیف می‌کند. بدهی ها در بخش انرژی امریکا به ۱۹۰ میلیارد دالر افرایش یافت که در کمتر از یک هفته بیش از ۱۱ میلیارد دالر افزایش یافته است. شرکت های نفتی از ۲۱ اپریل پنج مقام اول در ده شرکت وام گرفته را از آن خود کردند. تحلیلگران این موسسه تحقیقاتی پیش‌بینی کرده اند که تا پایان ماه جون، شرکت‌های نفتی امریکا می‌توانند تولید نفت را در حدود ۵ میلیون بشکه در روز یا حدود ۴۰ درصد از میانگین تولید روزانه کاهش دهند.

نفت چاه های شیل در سال اول بهره برداری ۶۰ درصد کاهش می‌یابد، به همین دلیل حفاری چاه‌های جدید بسیار مهم است. تحلیلگران همچنان افت تولید نفت امریکا را تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۰٫۱ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی می‌کنند. «جانوس هندرسون» تحلیلگر انرژی معتقد است که سقوط تولید نفت در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ حتی‌ سخت‌تر تا ۸٫۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

در تاریخ ۲۰ اپریل قیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه می، در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۳۱۶ درصد کاهش به منفی ۳۹ دالر و ۵۵ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه در طول تاریخ به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.