• انتشار: ۴ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۲۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62365
پرینت

توصیه وزیر دفاع انگلیس به افغان ها: به جای فرودگاه کابل به مرزهای زمینی کشورتان بروید

وزیر دفاع انگلیس از افغان هایی که قصد ترک افغانستان را دارند خواست به جای میدان هوایی کابل به مرزهای زمینی کشورشان بروند.

بن والاس» وزیر دفاع انگلیس به شهروندان افغانی که تمایل دارند پس از سیطره طالبان بر کشورشان به انگلیس سفر کنند، توصیه ای درباره نحوه فرار از کشورشان ارائه کرد.

بن والاس در یک جلسه مجازی با اعضای پارلمان این کشور اذعان کرد تنها چند صندلی در پروازهای ویژه تخلیه از افغانستان باقی مانده است و به افغان هایی که مایل به عزیمت به انگلیس هستند، توصیه کرد که به جای اینکه منتظر خروج هوایی باشند، خود را به مرزهای زمینی کشورشان برسانند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه افغان هایی که به آنها پیشنهاد تحصیل در دانشگاههای انگلیس داده شده، باید چکار کنند، اظهار کرد: اگر فکر می کنند می توانند به کشور ثالث بروند، ممکن است گزینه بهتری باشد.

وزیر دفاع انگلیس تحت فشار قانونگذاران انگلیسی گفت: من به آنها توصیه می کنم که تلاش کنند خود را به مرزها برسانند زیرا سفر به فرودگاه در حال حاضر نیاز به احتیاط بیشتری دارد و این همان چیزی است که طالبان در حال حاضر تلاش های خود را بر آن متمرکز خواهد کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس روز گذشته با صدور دستورالعمل هایی از افرادی که مشمول برنامه تخلیه می شوند، خواست از بیم احتمال حملات تروریستی مستقیما به فرودگاه نروند.

این وزارتخانه از آنها خواست تا صدور دستورات بعدی در اماکن امن بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.