• انتشار: 15 ژانویه 2017
  • ساعت: 00:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17500
پرینت

توصیه روسیه به گروه طالبان

روسیه از رهبران طالبان خواسته است تا خشونت را کنار گذاشته و هر چه سریعتر مذاکرات بین الافغانی را به منظور خاتمه دادن به بی ثباتی های افغانستان شروع کنند.

ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت خارجه روسیه به خبرنگاران گفت از آنجایی که شمار رویدادهای تروریستی همچنان در افغانستان در حال افزایش است، وضعیت امنیتی در کشور همچنان پر چالش می باشد.

وی افزود گرچه گروه های مخالف مسلح در افغانستان وضعیت تهاجمی خود را در فصل زمستان کم کرده اند، اما وضعیت امنیتی همچنان بی ثبات است.

او به رویدادهای اخیر تروریستی در سطح کشور اشاره کرد و گفت که طی یک روز تنها، کابل شاهد دو رویداد تروریستی بود، و همزمان در شهرهای کندهار و هلمند نیز رویدادهای مشابهی به وقوع پیوستند، که در این حوادث به طور مجموع بیش از ۵۰ تن کشته شده و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

خانم زاخاروف علاوه کرد “ما به شدت این جنایت های شنیع را محکوم می کنیم. هیچ توجیهی برای این جنایت ها وجود ندارد. ما همچنین ابراز همدردی مان را به تمامی قربانیان این حوادث و خانواده های آنان اعلام می کنیم. امیدواریم که طراحان و مجریان این اقدام های تروریستی به سزای اعمالشان برسند.”

او همچنین گفت “ما از تمامی طرف های درگیر در افغانستان بخصوص طالبان می خواهیم تا خشونت را کنار گذاشته و مذاکرات بین الافغانی را به منظور خاتمه دادن به بی ثباتی های افغانستان شروع کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.