ویدئو

توسعه طلبی امپراطوری جهان خوار هدف اصلی امریکا از ورود به افغانستان بود+ویدئو

در حالیکه این روزها روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان ادامه دارد، بسیاری از کارشناسان و شهروندان افغانستان نگران آینده افغانستان می باشند: از یک سو خشونت ها افزایش یافته و درگیری به تمام نقاط افغانستان سرایت کرده و طالبان جز تمام قدرت به چیز دیگری رضایت نمی دهند و از طرف دیگر سرنوشت پروسه صلح نامعلوم است.

داکتر سید عسکر موسوی، کارشناس ارشد مسائل سیاسی، در کنفرانس بین المللی پیامدهای حضور نظامی امریکا در افغانستان  گفت هدف اصلی ورود امریکا به افغانستان توسعه  امپراطوری خون خوار جهانی بود.

داکتر عبداللطیف پدرام، رئیس حزب کنگره افغانستان نیز تاکید کرد امریکایی ها در راستای منافع خود حتی از سازمان های حقوق بشری نیز سوء استفاده کرده است.

آقای جعفری از چهره های سیاسی و رهبران حزبی نیز افزود گسترش کشت تریاک و قاچاق مواد مخدر و ناامنی های گسترده در ولایات مختلف افغانستان از پیامدهای حضور بیست ساله امریکا در کشور می باشد.

قابل ذکر است در این کنفرانس بین المللی که با حضور شخصیت های سیاسی برجسته، رهبران احزاب، دانشجویان، علماء، مفسرین داخلی و بین المللی هفته گذشته در کابل برگزار شده بود، سخنرانان در یک اجماع کلی امریکا را مسبب نا امنی و جنگ در افغانستان و منطقه دانستند.

فیلیپ جرالد، مفسر امریکایی، نیز در این کنفرانس گفت این روزها در امریکا تلاش می شود از حمله تروریستی به مکتب سید الشهداء در کابل به عنوان وسیله ای برای توجیه ادامه حضور امریکا در افغانستان استفاده شود.

در این کنفرانس تاکید شد حضور چندین دهه یی امریکا در افغانستان نه تنها دستاوردی برای مردم افغانستان نداشته که در حملات مختلف هوایی امریکا این غیرنظامیان و شهروندان بی گناه افغان بوده اند که قربانی شده اند و از سویی هم ناامنی در منطقه افزایش یافته است.

پیامدهای منفی حضور نظامی بیست ساله امریکا در افغانستان را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا