- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

توزیع تذکره متوقف شد

کمیته‌ی دولتی ارتباطات عامه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می‌گوید برای جلوگیری از شیوع این ویروس، روند ارائه تمامی خدمات ثبت احوال نفوس متوقف شده است.

وحید عمر، رییس کمیته‌ی دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع کرونا در تویتی گفت روند ارایه‌ی خدمات اداره‌ی ثبت احوال نفوس به‌شمول توزیع شناس‌نامه‌های کاغذی و برقی از امروز (پنج‌شنبه، ۲۹ حوت) در کل کشور معطل شده است.

او اما تأکید کرده است حالات خاص (مریضی، رسمی و تجارتی) و مواردی که قبلا طی مراحل شده، استثنا است و شامل معطلی خدمات ثبت احوال نفوس نمی‌شود.

پیشتر دولت افغانستان به‌خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، روند توزیع پاسپورت را در مرکز و ولایات را تا آخر ماه حمل سال آینده‌ی خورشیدی (۱۳۹۰) متوقف کرده بود. همچنان تاکنون تمامی مؤسسات آموزشی به‌شمول مکاتب و دانشگاه‌ها و مدارس دینی تعطیل و برگزاری جشن نوروز، مراسم‌های سنتی به‌شمول شیرینی‌خوری و عروسی و برنامه‌ها و مسابقات ورزشی نیز لغو شده است.

این در حالی است که تا کنون ۲۲ واقعه‌ی مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ثبت رسیده است. پیش از این به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مکاتب و دانشگاه‌ها و مدارس دینی تعطیل و برگزاری مراسم‌های سنتی از جمله شیرینی‌خوری و عروسی نیز لغو شده بود.