• انتشار: 29 اکتبر 2016
  • ساعت: 22:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14874
پرینت
معاون مجلس:

تورا بورا در ننگرهار تصرف شود، خراسان داعش نیز برپا می شود

معاون مجلس نمایندگان گفته است که اگر گروه تروریستی داعش مناطق مربوط به غارهای تورا بورا در ولایت ننگرهار را به تصرف خود درآورد، «خراسان گروه داعش» نیز تاسیس خواهد شد.

ظاهر قدیر معاون اول مجلس نمایندگان امروز در صحن علنی مجلس بار نسبت به حضور و گسترش گروه داعش در کشور هشدار داد و گفت که اگر این گروه مناطق مربوط به غارهای تورا بورا در ولایت ننگرهار را به تصرف خود درآورد، می تواند گفت که خراسان داعش نیز تاسیس شده است.

لازم به ذکر است که گروه داعش از بدو ورودش به افغانستان اعلام کرده بود که در صدد تاسیس «خلافت خراسان» که منطقه افغانستان، ایران و بخش هایی از پاکستان را شامل می شود، است.

آقای قدیر همچنین گفت که مناطق تحت کنترول این گروه در ولایت ننگرهار افزایش یافته است، بطوریکه این گروه هم اکنون توانسته است بخش هایی از ولسوالی پچیروآگام را به تصرف خود درآورد.

معاون اول مجلس مدعی شد که این گروه کمک های غذایی و تسلیحاتی شان را از طریق هواپیماهایی به طور شبانه دریافت می کند.

وی اما مشخص نکرد که این هواپیماها متعلق به کدام نیرو می باشد.

آقای قدیر افزود منطقه ای که داعش هم اکنون در کنترول دارد، در چند صد متری مناطق تورا بورا می باشد، و هر گاه این گروه بتواند به غارها و تونل های تورا بورا وارد بشود، در حقیقت خلافت خراسان آن نیز تاسیس گردیده است.

وی تاکید کرد “من حاجی ظاهر قدیر صراحتا اعتراف می کنم که خراسان ساخته می شود، اگر داعش به تورا بورا دست پیدا کند.”

او همچنین افزود که به زودی به ولایت ننگرهار می رود تا در آنجا خیزش های مردمی را علیه گروه داعش ساماندهی کند.

این گفته ها در حالی از سوی معاون اول مجلس نمایندگان کشور مطرح می گردد، که چند روز پیش نیز، جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان گفت که گروه داعش در تلاش است تا خلافت خودش را در داخل افغانستان تاسیس کند.

وی گفت بسیاری از شورشیان وابسته به جنبش اسلامی ازبکستان و پشتون های پاکستانی به این گروه در افغانستان می پیوندند و مبارزه می کنند.

آقای نیکلسون همچنین گفت که اما این اقدام از سوی مردم افغانستان رد شده است و مردم افغانستان آن را نپذیرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.